Спеціальні потреби

В Китаї вперше не виявили нових інфекцій Ковід-19 серед місцевого населення


Представниця Національної комісії з охорони здоров’я Китаю Жао Ягуй

Китайські офіційні органи повідомили 19 березня, що напередодні вони не зафіксували жодного нового випадку зараження коронавірусом Ковід-19 серед мешканців країни.

Усі нові випадки, загалом 34, були виявлені у людей, які прибули в Китай з за кордону.

Ми нарешті побачили світанок.

У провінції Хубей, звідки почалася епідемія наприкінці минулого року, тепер нових випадків інфекції коронавірусом Ковід-19 не було взагалі.

“Сьогодні після стількох багатьох днів зусиль ми нарешті побачили світанок”, - сказала представниця Національної комісії з охорони здоров’я Китаю Жао Ягуй.

Тепер фахівці наголошують, що у тих країнах, де поширення хвороби пішло на спад, головне завдання полягає в уникненні повторної хвилі інфекцій від приїжджих з інших країн.

Хоча китайську владу критикували за приховування інформацїі про епідемію на початковому етапі, згодом Всесвітня організація охорони здоров’я назвала Китай прикладом того, як наполегливі дії можуть гальмувати поширення коронавірусу.

ВООЗ радить

Всесвітня організація охорони здоров’я закликає усі країни далі застосовувати комплексні заходи для боротьби з пандемією коронавірусу Ковід-19.

Зараз пора для солідарності, фактів... й уникати будь-якого вказування на етнічні чи інші асоціації, коли йдеться про вірус.
Майк Раян

“Щоб стримати й контролювати епідемію, країни повинні застосовувати ізоляцію, аналізи, лікування і відстеження (ланцюгів зараження)”, - сказав генеральний директор ВООЗ Тедрос Адганом Ґебреєсус.

“Якщо цього не робити, ланцюги зараження можуть далі тихо продовжуватися, а потім виходити на поверхню, коли будуть скасовані карантинні заходи”, - сказав він і додав, що тестування й відстежування “має бути в основі дій кожної країни”.

Керівник ВООЗ також повідомив, що для пришвидшення розробки ліків від коронавірусу Ковід-19 організація координує міжнародне дослідження для аналізу й порівняння нових розробок.

“Це велике міжнародне дослідження має на меті зібрати достатні дані, щоб побачити, які методи лікування найефективніші”, - пояснив Тедрос Адганом Ґебреєсус.

"Не називати Ковід-19 китайським"

Чільний представник ВООЗ зауважив, що коронавірус Ковід-19 не треба називати китайським вірусом, бо це не допомагає долати проблему поширення хвороби.

“Віруси не знають про кордони і для них не має значення раса, колір шкіри і скільки ви маєте грошей у банку. Тому дуже важливо поводитися обережно зі словами, щоб не пов’язувати з вірусом якусь окрему групу людей”, - сказав директор програми ВООЗ з надзвичайних ситуацій Майк Раян.

Раян відповів таким чином на запитання журналістів з приводу того, що президент США Дональд Трамп неодноразово називав новий коронавірус “китайським”.

Трам наполягав, що він називає Ковід-19 "китайським вірусом" тому, що новий коронавірус походить з Китаю, і наполягав, що у цьому “зовсім немає расизму”.

Представник ВООЗ наголосив, що зараз для світу важливо виявляти солідарність і співпрацювати.

“Зараз пора для солідарності, для фактів і для спільної роботи, щоб разом боротися з вірусом. Насамперед треба виявляти речі, швидко рухатися й уникати будь-якого вказування на етнічні чи інші асоціації, коли йдеться про вірус”, - повторив Майк Раян.

Дивіться також: Як у США намагаються не повторити помилок Італії

Як у США намагаються не повторити помилок Італії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:33 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG