Спеціальні потреби

КНР може пом’якшити політику «одна сім'я - одна дитина»


Колишній міністр уряду КНР сказав, що Пекін може послабити свою демографічну політику, відому під назвою «одна сім'я - одна дитина», у зв'язку зі старінням населення у цій найбільш населеній країні світу.

Чжан Вейцін, екс-міністр, який очолював Комісію з питань народонаселення і планування сім'ї, в середу сказав офіційній газеті China Daily, що уряд розглядає можливість пом’якшення багаторічної політики зниження народжуваності.

Зокрема, передбачається надання батькам дозволу завести другу дитину, якщо тільки один з них сам був єдиною дитиною в сім'ї. Згідно з чинним законодавством, батьки можуть звернутися за дозволом мати другу дитину, тільки якщо і у батька, і у матері не було братів і сестер.

За словами екс-міністра, нові правила, ймовірно, в першу чергу будуть введені в районах, що зазнають значні «демографічні проблеми», такі як старіння населення або приплив робітників-мігрантів. У той же час він передбачає, що значного зростання населення не буде.

Газета вказує, що коефіцієнт народжуваності в Китаї сьогодні складає 1,7, що значно нижче рівня, достатнього для заповнення природного спаду населення (2,1). Чжан Вейцін, який тепер працює в Народній політичній дорадчій раді Китаю, зазначив, що ідеальним показником був би коефіцієнт у 1,8.

Нещодавно Пекін дав зрозуміти, що готовий відмовитися від політики «одна сім'я - одна дитина», введеної в 1979 році для коректування швидких темпів зростання населення країни, які підтримувалися революційним лідером Мао Цзедуном.
XS
SM
MD
LG