Спеціальні потреби

Росія і Китай - лідери в «Індексі хабарництва»


Росія і Китай - лідери в «Індексі хабарництва»

Згідно з результатами міжнародного опитування, найчастіше дають хабарі російські та китайські фірми, які працюють на міжнародному ринку.

На це вказують дані базованої у Берліні міжнародної неурядової організації Transparency International, яка займається дослідженням корупції в світі. За даними рейтингу «Індекс хабарників», (Bribe Payers Index), який оприлюднила організація 2 листопада, найбільше хабарництво поширене під час громадських робіт і на будівництві.

Предметом дослідження стали 28 країн з найбільшими економіками. Останнє місце у рейтингу посіла Росія, тоді як Китай зайняв 27 місце. Найрідше дають хабарі при укладанні міжнародних угод фірми з Нідерландів, Швейцарії, Бельгії, Німеччини та Японії. Сполучені Штати опинилися на 10 місці в індексі.

Проте, жодна з країн, включно з країнами «Великої двадцятки», які аналізували дослідники з Transparency International, не виявилася «цілком чистою». Востаннє «Індекс хабарників» оприлюднювали у 2008 році, але відтоді, як зазначають дослідники, корупція не відступила.

Transparency International закликає країни ратифікувати конвенції щодо боротьби з хабарництвом, прийняті під егідою ООН, Організації економічної співпраці і розвитку та ЄС.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG