Спеціальні потреби

Чикаго лідирує за вивченням китайської мови у США


Американських студентів закликають їхати вчитися до Китаю. Це є метою діяльності дорадчої ради при президенті Обамі під назвою «Ініціатива сто тисяч». Її очолюють колишній сенатор від Небраски Чак Хейгель та колишній мер Чикаго Ричард Дейлі. Дейлі, який у понеділок залишає посаду, служив мером Чикаго 22 роки. Протягом цього часу він був активно залучений до розвитку китайсько-американських відносин та підтримував програми культурного обміну.

Китайську мову в Чикаго викладають вже понад 10 років. Школа імені Вольтера Пейтона була однією з перших, де запровадили уроки китайської.

«Для молодих людей вивчення китайської мови – дуже розумне рішення», – каже одна з викладачок мови мандарин Вень Я Лу.

Загалом китайську мову вивчають понад 12 тисяч студентів у 42 школах Чикаго, що є однією з найбільших програм вивчення мови мандарин в країні.

Програма вивчення китайської мови у Чикаго була відзначена під час візиту президента Китаю Ху Дзіньтао до США, який особисто завітав до школи імені Вольтера Пейтона.

«Я думаю це допомогло популяризації Чикаго в Китаї більше, ніж будь що інше», – вважає Вільям Спенс, співпрезидент Комітету міст-побратимів США і Китаю.

На світовій виставці в Шанхаї у 2010-му році американській павільйон був одним з найпопулярніших. На думку державного секретаря США Гілларі Клінтон, це сталося завдяки молодим американцям, лінгвістичні здібності яких допомагають будувати відносини між двома країнами:

«Я думаю, що одна з причин, чому наш павільйон був другим за популярністю, полягає в тому, що китайці були просто в захоплені зустріти молодих американців, які розмовляють їхньою мовою. Вони ставили усілякі питання, а американці питали їх про вимову і тому подібне. Це був просто чудовий момент народної дипломатії. Такого треба більше», – каже Клінтон.

Держсекретар Клінтон запросила тепер вже колишнього мера Чикаго Ричарда Дейлі стати співпрезидентом «Ініціативи сто тисяч». Ця ініціатива була запроваджена президентом Обамою у 2009-му та полягає у тому, щоб заохотити сто тисяч американців вчитися у Китаї. Успіх цієї програми тепер залежить від зусиль інших міст, що наслідуватимуть досвід Чикаго. Вільям Спенс каже, що вже 15 інших американських міст запровадили чиказьку модель вивчення мови мандарин у школах.

Але навіть враховуючи ці програми, за даними Держдепартаменту, у 600 разів більше китайців вивчає англійську, ніж американців мову мандарин. Також, за інформацією Державного департаменту США, в 10 разів більше китайців навчається у Сполучених Штатах, ніж американців у Китаї. «Ініціатива сто тисяч» покликана почати зменшуватися цю різницю.

Інше за темою

Відео - найголовніше

Вища бейсбольна ліга США «Стоїть з Україною». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:52 0:00
XS
SM
MD
LG