Спеціальні потреби

США і Китай намагаються поліпшити відносини


Президент Китаю Ху Цзіньтао виступає за кращі відносини із Сполученими Штатами. Він зробив заяву про це після зустрічі з двома високопоставленими службовцями адміністрації президента Обами.

У середу китайський лідер мав розмови в Пекіні з радником Білого дому з економічних питань Ларрі Саммерсом і заступником радника Обами з національної безпеки Томом Донілоном. Ця зустріч завершила триденні розмови між американськими офіційними особами та їх китайськими партнерами.

Базована в Гонконгу газета South China Morning Post повідомила, що неназвані китайські посадовці заявили, що обидві сторони погодились відновити переговори у військових питаннях. Китай припинив такі розмови, щоб запротестувати проти постач американської зброї Тайваню.

Професор пекінського Університету Цінхуа Патрик Чованек заявив Голосу Америки, що відновлення переговорів – «це крок у правильному напрямку». Він сказав, що збройні сили обох країн повинні втримувати тісні контакти на випадок потреби реагувати на можливу кризу в Північній Кореї або в Південно-Китайському морі.

Відносини між Пекіном і Вашингтоном були напруженими протягом останніх місяців з приводу багатьох питань, включно з такими, як продаж американської зброї Тайваневі, взаємні торговельні суперечки і навчання морських сил США неподалік узбережжя Китаю.

Сполучені Штати також звинуватили Пекін у навмисному заниженні курсу своєї валюти, що робить китайські товари дешевшими на міжнародному ринку.

XS
SM
MD
LG