Спеціальні потреби

Міністр оборони США Роберт Ґейтс перебуває з візитом у Китаї


Роберт Ґейтс і Лян Гуанлє

Сьогодні міністр оборони Китайської Народної Республіки Лян Гуанлє сказав, що він погоджується зі своїм американським колегою Робертом Ґейтсом щодо необхідності встановлення стійкіших відносин між їх країнами у військовій галузі.

Проте він не гарантував, що конфліктів у майбутньому не буде. Це питання критично важливе для Ґейтса, який вже давно нарікає на припинення Китаєм військових зв’язків на знак протесту проти таких політичних рішеннь, як продаж зброї США Тайваню.

Ґейтс, який перебуває у Пекіні з метою відновлення військових зв’язків після річної перерви, сказав журналістам, що він і міністр оборони КНР Лян Гуанлє повністю згідні щодо необхідності встановлення стійких військових відносин для зменшення шансів на непорозуміння. Він сказав, що ці відносини повинні бути «безперервними і не підлягати політичним змінам».

Гуанлє сказав, що він також виступає за «стабільні» відносини зі США у військовій галузі. Проте він не виключив можливості виникнення конфліктів у майбутньому у справі продажу зброї Тайваню, кажучи, що такі дії «завдають шкоди основним інтересам Китаю».

XS
SM
MD
LG