Спеціальні потреби

США не згідні з КНР щодо лауреата Нобелівської премії миру


Міністр юстиції США Ерік Голдер

Міністр юстиції США Ерік Голдер заявив, що Сполучені Штати і Китай «повністю не погоджуються» щодо справи ув’язненого китайського інакодумця Лю Сяобо, який цього року став лауреатом Нобелівської премії миру.

Міністр Голдер сказав, що він обмірковував справу Лю Сяобо цього тижня під час своїх зустрічей у Пекіні, але що це не було в центрі розмов.

За словами американського посадовця, президент Барак Обама дав ясно зрозуміти, що Сполучені Штати переконані, що Китай повинен шанувати основні права людини своїх громадян, і «що це стосується також Лю».

Лю Сяобо, який був співавтором заклику до політичних реформ, засудили на 11-річний термін ув’язнення за звинуваченням у підривній діяльності. Китайські органи влади були розлючені з приводу цьогорічної Нобелівської премії миру, кажучи, що це рішення вказує на брак пошани до юридичної системи Китаю.

Тимчасом Міністерство закордонних справ КНР піддало критиці, як це воно назвало, «безвідповідальні зауваги» комісії американського Конгресу щодо репутації Китаю у сфері прав людини.

XS
SM
MD
LG