Спеціальні потреби

Актуально

Ватикан осудив висвячення єпископа в Китаї

Ватикан. Собор св. Петра

Ватикан осудив висвячення китайського єпископа державною церквою, кажучи, що це «серйозне порушення католицького вчення».

В оприлюдненій у середу заяві Ватикану сказано, що висвячення Джозефа Го Цзіньцая здійснено всупереч застереженням з боку папи римського Бенедикта та що папа отримав новину «з глибоким жалем».

Цзіньцай був висвячений в суботу в північнокитайському місті Ченде.

Ватикан заявив, що висвячення єпископа ставить католиків міста у «дуже делікатне і важке становище».

Він також звинуватив китайські органи влади в чиненні тиску на єпископів, щоб вони взяли участь у церемонії, яка, за словами Ватикану, порушує «свободу релігії і совісті».

Офіційно Китай дозволяє свободу релігії, але вимагає реєстрації від груп віруючих. Це створило конфлікти із зовнішніми органами релігійної влади, такими як Ватикан, який не погоджується з пекінським урядом щодо того, хто має право призначати єпископів.

Всі новини дня

Чому американський ветеран готовий ризикувати своїм життям заради України: історія Джеймса Васкеса. Відео

Американський ветеран Джеймс Васкес вирішив боротися за незалежність України, щойно Росія розпочала вторгнення 24 лютого. Він зібрав своє спорядження, дочекався, поки отримає закордонний паспорт, і поїхав у свою першу в житті подорож до Європи.

Медичне обладнання для українських лікарень збирають волонтери з Нью-Джерзі. Відео

Серед медичного обладнання, яке наразі найбільше потребують українські військові госпіталі, та лікарні, які надають медичну допомогу як військовим, так і цивільним, – це апарати для вакуумного лікування ран, а також фіксатори для кісток.

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:32 0:00

Сполучені Штати сьогодні відзначають День Незалежності. 4 липня святкування відбуваються по всій країні, та, певно, найбільше урочистостей - у Вашингтоні. Цьогоріч участь у параді до Дня Незалежності США вперше взяли і українці.

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:41 0:00

«Перші дні коли ми відчинили двері їдальні, багато хто з людей плакав, вони отримали першу тарілку з гарячою їжею».

Конференція із відбудови України у швейцарському Лугано – заяви, подробиці. Відео

Зусилля з відновлення України після повномасштабного вторгнення Росії можуть коштувати понад 700 млрд доларів, і ключовим джерелом фінансування мають стати конфісковані активи Росії та російських олігархів - таку думку озвучив український прем’єр-міністр на Конференції із відбудови України.

Більше

XS
SM
MD
LG