Спеціальні потреби

Актуально

Китайській уряд у своїх таємних тунелях може ховати ядерну зброю

Професор та група студентів престижного Джорджтаунівського університету у Вашингтоні здійняли справжню бурю в експертних колах заявивши, що Китай можливо приховує від світу від двох до чотирьох тисяч ядерних боєголовок у таємних підземних тунелях. Свої висновки вони зробили на основі інтернет досліджень.

Під китайські військові марші студенти Джорджтаунського університету вивчають армійські посібники, знімки зі супутника, рідкісні уривки новин китайського військового каналу, телебачення Гонконгу та блогосферу. За останні три роки двадцять студентів переклали півтора мільйони китайських ієрогліфів на англійську мову та заповнили 10 велетенських конспектів інформацією про китайський ядерний арсенал.

Їх професора Філіпа Карбера гостро розкритикували, коли він опублікував результати дослідження і заявив, що Китай має підземні тунелі, довжиною у майже 5 тисяч кілометрів, де китайці вірогідно ховають ядерні боєголовки.

«Навіть за найбільш консервативними підрахунками, вони мають тунелі довжиною принаймні у дві тисячі кілометрів, адже вони будували їх протягом сорока п’яти років», – говорить Карбер.

Науковці та активісти, які працюють у галузі ядерних технологій, гостро критикують заяви Карбера. На погляд критиків, його висновки не підтверджені фактами чи ґрунтовними дослідженнями.

Джеффрі Льюїс завідує програмою нерозповсюдження ядерної зброї у Монтерейському Інституті.

«Цілком можливо, що вони будують тунелі. Вони можуть прокладати скільки завгодно тунелів, втім звідки нам відомо, що в них? Звідки туди потрапив би плутоній та решта складників, необхідних для створення ядерної зброї. А інформація надходить з блогів, які пишуться якимись китайськими підлітками, які навіть не знають про що вони говорять», – каже він.

Студент Вільям Ким відстоює свою позицію:

«У нас є коментарі генералів щодо цих таємних тунелів. Землетруси лише підтверджують, що там є військові бази, крім того, у нас є супутникові знімки. Це не правда, що ми черпаємо інформацію лише з Твітера».

Однак, Льюїс не бачить політичного сенсу для китайців мати такі тунелі.

«З їх боку це було б величезною політичною провокацією. Багато чого в політиці китайського уряду нам може не подобатись. Втім, ризикувати вони не люблять», – вважає Льюїс.

Професор Карбер каже, що не пропонує у відповідь нарощувати власну ядерну потугу, а лише закликає до переговорів з китайцями.

«Ми повинні припинити вдавати, що китайське керівництво нічого поганого не робить і вигадувати для них всілякі відмовки. Це не означає, що ми повинні атакувати їх та робити з них монстрів. Ми просто повинні сісти за стіл переговорів та спитати, чи це насправді в їх інтересах почати гонку озброєнь в Азії», – наполягає Карбер.

За оцінкою професора, світ має не більше п’яти років щоб припинити потенційну загрозу, яка нарощується в таємних тунелях КНР.

Всі новини дня

Росія змінює воєнну стратегію: як Україні та Заходу на це відповідати – думки західних експертів. Відео

За інформацією західних експертів та аналітиків, наступ Росії в Україні втратив темпи – російським силам не вдалось досягнути поставлених навесні цілей своєї повномасштабної війни проти України.

Як буде, ймовірно, розпадатися РФ: аналіз американського дослідника Януша Бугайські. Відео

Високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам - міністр аграрної політики України. Відео

В повному обсязі продовольчу кризу через війну Росії проти України світ відчує в середині літа. При чому високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам, попереджає міністр аграрної політики України Микола Сольський.

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Відео

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Захід, за головування Держсекретаря Блінкена, був ініційований Постійним представництвом США при ООН.

$40 мільярдів допомоги для України. Подробиці, реакції з Конгресу та Білого Дому. Відео

Сенат схвалив законопроект, який передбачає 40 мільярдів доларів допомоги Україні. Наразі документ пішов на підпис до президента Байдена. Київ отримає посолку США – Сенат затвердив на посаді голови американської дипмісії в Україні Бріджит Брінк.

Більше

XS
SM
MD
LG