Спеціальні потреби

Актуально

Певні продукти харчування значно знижують рівень «поганого» холестерину в крові

Останнім часом у США набирає обертів рух за здорове харчування, який очолила
перша леді країни Мішель Обама. Вона заохочує школярів займатися спортом і споживати більше овочів та фруктів, адже саме це сприяє підтримці здорового рівня
холестерину в організмі.

Холестерин – це різновид жиру. Він допомагає будувати клітини та підтримувати їх роботу. Втім, є різні види холестерину. Наприклад ЛВП – ліпопротеїни високої щільності чи «хороший холестерин» - допомагають роботі серця у той час як ЛНП – ліпопротеїни низької щільності навпаки шкодять і спричиняє серцеві захворювання.

Експерти рекомендують мінімізувати споживання їжі, яка містить тваринний жир чи такий, що гусне при кімнатній температурі. Саме такий жир є джерелом поганого холестерину. Відомо, що певна їжа допомагає зменшити його рівень в організмі.

«Такі овочі як, наприклад, окра, баклажан, виводять холестерин з організму», – перераховує лікар з Торонто Дейвід Дженкінс.

Терапевт Дейвид Дженкінс вирішив науково підвередити позитивний вплив такої їжі. В його експерименті взяло участь 350 людей з високим рівнем холестерину, які потребували ліки для його пониження. Одна група дотримувалась дієти, до якої входили продукти, що виводять шкідливий холестерин. Поміж іншого яблука, виноград, ягоди, певні види зернових, овочі, горіхи, оливкова олію, продукти з бобів та сої.

Через шість місяців після початку експерименту, дослідники порівняли результати. Ті, хто дотримувався звичайної дієти, зменшили рівень шкідливого холестерину на 3 відсотки. А от у тих, чия дієта містила корисну їжу, рівень упав на 13-14 відсотків. Доктор Дженкінс говорить, що результати мали б заохотити людей змінити свої звички.

«Вони можуть власними силами зменшити рівень холестерину, якщо суворо дотримуватимуться дієти», – стверджує терапевт.

Дослідники кажуть, що ще одним позитивним фактором цієї дієти є те, що учасники дослідження завдяки їй знизили свій кров’яний тиск.

Всі новини дня

Делегація Палати представників Конгресу США - з візитом в Україні. Подробиці від конгресмена Фіцпатрика. Відео

Делегація Палати представників Конгресу США перебуває із візитом в Україні. Головною метою цього візиту є оборонна підтримка. Катерина Лісунова спілкувався із одним із членів делегації, конгресменом-республіканцем Браяном Фіцпатриком.

Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео

Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:43 0:00

В воєнних умовах жорстке регулювання курсу дозволило уникнути масштабної кризи в Україні, говорять оглядачі, але і змусило українців згадати що таке чорний ринок валюти. Чого очікувати для гривні і що криється за зростанням курсу рубля - пояснюють аналітики.

Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси. Відео

Протистояння в Чорному морі на тлі загрози продовольчої кризи в світі набирає обертів. Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси і вивезти українське зерно.

Підсумки форуму в Давосі для України. Відео

Підсумки форуму в Давосі для України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:15 0:00

Вплив неспровокованої та невиправданої війни Росії проти України на світову економіку, спричинення нею глобальної продовольчої кризи та шляхи припинення російської агресії були головними темами на цьогорічному економічному форумі в Давосі, який у четвер завершив свою роботу.

«Я їду додому». Чому українці повертаються додому – історія блогерки з Запоріжжя. Відео

Чому українці повертаються додому навіть попри продовження повітряних тривог й загрози обстрілів чи захоплення територій - блогерка Катерина Маркова, яка нещодавно повернулась із Тернопільщини до рідного Запоріжжя, розповіла Марії Прус.

Більше

XS
SM
MD
LG