Спеціальні потреби

Помилка сервера

Oops, as you can see, this is not what we wanted to show you! This URL has been sent to our support web team to the can look into it immediately. Our apologies.

Please use Search above to see if you can find it elsewhere

Міністр екології: «Нове сховище ядерного пального унезалежнює Україну від зовнішніх впливів»


У Чорнобилі на сховищі відпрацьованого ядерного пального триває етап випробувань. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:59 0:00

На сховищі відпрацьованого ядерного пального, збудованому американською компанією Holtec International у Чорнобилі, триває етап випробувань. Закінчити їх та ввести об’єкт в експлуатацію планують на початку наступного року. Сховище збудоване за сприяння міжнародних донорів. І, як кажуть у Чорнобилі, завдяки співпраці з партнерами тут створена надсучасна інфраструктура поводження з радіоактивними відходами. Як триває реалізація проекту, бачила Оксана Лігостова.

Це – так звана «гаряча камера» для обробки відпрацьованого ядерного пального. Але тут поки що не гаряче. У герметичному, облицьованому нержавійкою блоці зараз чисто, радіоактивних матеріалів нема. Зовсім скоро, однак, закінчиться період «холодних випробувань» і почнуться «гарячі», з реальним ядерним пальним. Тоді всередину більше не ступить нога людини, тут порядкуватимуть роботи.

Нове сховище для відпрацьованого ядерного пального – СВЯП-2 – вирішить проблему ядерних відходів Чорнобиля. Сюди перевезуть відпрацьоване ядерне пальне зі СВЯП-1 - старого ненадійного сховища радянських часів, яке давно перебрало свій експлуатаційний строк. Тепловиділяючі збірки з урановими твелами розріжуть і запакують у паливні патрони, патрони – в сталеві контейнери, контейнери – у бетонні модулі. В такому вигляді про небезпеку пального з блоків ЧАЕС можна буде забути на наступні 100 років.

Об’єкт мав запрацювати уже цьогоріч восени. Але графік введення в експлуатацію посувається – на початок наступного року. Як кажуть на ЧАЕС – це нічого, що період налагоджень та випробувань потриває довше, головне, щоб була 100-відсоткова впевненість у безпеці.

Наголошують також: об’єкт унікальний. Його будує знана американська компанія Holtec International, яка для України підкорегувала свої технології в бік ще більшої надійності: замість одностінного, сконструювала герметичний двостінний контейнер та передбачила систему примусової газової осушки ядерного пального. В результаті маємо в Україні надсучасну інфраструктуру зберігання ядерних відходів, – кажуть у Мінекології.

Говорить міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак:

«На об’єкті «Сховище відпрацьованого ядерного пального номер 2» головним виконавцем робіт є американська компанія Holtec, яка здійснює будівництво, здійснює поставку обладнання. Тому ті технології, які тут застосовуються, це є найвищі сучасні світові технології, які імплементуються саме тут в Україні. Україна разом із партнерами, які працюють на цих об’єктах, по праву може претендувати на лідерські позиції в світі. Це є хороший приклад співпраці між українською і американською компаніями (якщо йдеться про будівництво). А якщо піднятися на рівень політичний, прийняття рішення, це належна співпраця міжнародного світового співтовариства з вирішення спільної проблеми».

Віталій Петрук, голова Держагентства України з управління зоною відчуження додає:

«Компанія Holtec це світова компанія, яка працює більш ніж у 20 країнах світу. І я хочу сказати, що той досвід, який вони мають, він є надзвичайно цікавим, надзвичайно корисним, і в принципі вони використовують передові світові технології. І те, що будується в нас, це теж сучасні технології, найбільш безпечні».

Нове сховище, створене у Чорнобилі коштом міжнародних донорів – країн Великої Сімки та ЄБРР – це також крок до енергетичної незалежності України.

Остап Семерак, міністр екології та природних ресурсів України, каже:

«Альтернативу цьому об’єкту можна було шукати у співпраці з Російською Федерацією. Але цей об’єкт побудований в Україні для вирішення проблеми ЧАЕС. І, звичайно, він нас абсолютно унезалежнює від будь-яких зовнішніх чинників, впливів і веде до безпечного самопочуття».

Дивіться також: Google представив нові бездротові навушники, які зможуть здійснювати переклад на ходу

Google представив нові бездротові навушники, які зможуть здійснювати переклад на ходу. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:13 0:00

XS
SM
MD
LG