Спеціальні потреби

В Україні святкують Різдво Христове


В Україні святкують Різдво Христове

В Україні християни східного обряду відзначають Різдво. З нагоди одного із найбільших християнських свят до громадян звернувся президент Віктор Янукович, який – за інформацією його прес-служби, буде молитися у Свято-Успенській Почаївській Лаврі – побажав співвітчизникам нових сподівань і впевненості в завтрашньому дні:

«Дорогі мої сестри і брати, – усі співвітчизники, об’єднані у великий і гідний народ України! Я щасливий, що в ці хвилини ми разом, увесь православний світ, славимо дитя Господнє і з вірою та любов’ю дивимося в перспективу нового року, який, ми маємо надію, принесе нам усім багато радості, здоров’я, мир і благодать на нашу землю».

Оглядачі зауважують, що цього року українські християни відзначають Різдво на фоні чергового загострення міжконфесійних суперечок між віруючими. Напередодні свят Київський партіархат заявив про тиск на прихожан та священиків церкви з боку органів державної влади. В поширеній церквою заяві висловлюється впевненість, що чиновники реалізують план розвалу та знищення Київського патріархату:

«Цей план створений у Москві та запропонований Московським патріархом Кирилом і його підлеглими для реалізації в Україні. Головна роль у цьому плані відведена органам державної влади».

Священики УПЦ КП заявляють, що регіональні чиновники проводять бесіди із прихожанами, активістами та спонсорами приходів церкви і переконують їх перейти до Московського патріархату. За деякими даними, останнім часом ці спроби посилилися і в окремих єпархіях до 70% священиків пройшли через подібні «співбесіди».

XS
SM
MD
LG