Спеціальні потреби

Як святкувала Різдво родина першого американського президента


Маєток Маунт Вернон у штаті Вірджинія, неподалік Вашингтону – популярна серед туристів та мешканців американської столиці історична пам’ятка. Подивиться, як жив перший президент США Джордж Вашингтон та його родина, щороку приїздить близько мільйона відвідувачів. А на Різдво тут можна довідатися і як відзначали це свято наприкінці XVIII сторіччя.

У цей різдвяно-новорічний період у музеї-садибі Джорджа Вашингтона ставлять святкові ялинки, які прикрашають фотографіями американських президентів. Однак за часів першого президента ялинок не ставили. Популярними у США вони стали щойно у XIX сторіччя. На Різдво до маєтку з’їжджалися друзі і родичі Джорджа Вашингтона та його дружини Марти. Працівниця музею Меліса Вуд розповідає:

«Святкування починалося на саме Різдво і тривало 12 днів. В останній день Марта Вашингтон пекла свій знаменитий торт. У нас залишився рецепт, який ми роздаємо відвідувачам під час свят».

«У ті часи Різдво було, у першу чергу, релігійним святом, – розповідає відвідувачам перевдягнена в Марту Вашингтон акторка, – Ми святкували 12 днів. Ранок Різдва починався з відвідин церкви. Більшу частину дня ми постилися і молилися. Мої молодші брати полюбляли стріляти на Різдво. Опівночі йшли на плантацію і стріляли, щоби оголосити про народження Спасителя».

Одного року президент Вашингтон вирішив здивувати своїх гостей і привіз верблюда…Наслідуючи цей приклад, верблюда до садиби привели і цього року.

Ще однією популярною розвагою на Різдво було приготування шоколаду з какао-бобів, – доповнює працівник музею Тім Ларнер:

«Вони не робили цукерок. Вони готували напій. Спочатку боби підсмажували, потім перемелювали у порошок, з якого і готували гарячий шоколад. Це був дуже густий і стимулюючий напій, який, до речі, не рекомендували дітям у XVIIІ столітті».

Різдво у Маунт Верноні було чудовою нагородою для родини і друзів побути разом і весело провести час за святковим столом. Мабуть це одна з небагатьох традицій, що збереглися в Америці і 200 років пізніше.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG