Спеціальні потреби

Актуально

Як святкувала Різдво родина першого американського президента

Маєток Маунт Вернон у штаті Вірджинія, неподалік Вашингтону – популярна серед туристів та мешканців американської столиці історична пам’ятка. Подивиться, як жив перший президент США Джордж Вашингтон та його родина, щороку приїздить близько мільйона відвідувачів. А на Різдво тут можна довідатися і як відзначали це свято наприкінці XVIII сторіччя.

У цей різдвяно-новорічний період у музеї-садибі Джорджа Вашингтона ставлять святкові ялинки, які прикрашають фотографіями американських президентів. Однак за часів першого президента ялинок не ставили. Популярними у США вони стали щойно у XIX сторіччя. На Різдво до маєтку з’їжджалися друзі і родичі Джорджа Вашингтона та його дружини Марти. Працівниця музею Меліса Вуд розповідає:

«Святкування починалося на саме Різдво і тривало 12 днів. В останній день Марта Вашингтон пекла свій знаменитий торт. У нас залишився рецепт, який ми роздаємо відвідувачам під час свят».

«У ті часи Різдво було, у першу чергу, релігійним святом, – розповідає відвідувачам перевдягнена в Марту Вашингтон акторка, – Ми святкували 12 днів. Ранок Різдва починався з відвідин церкви. Більшу частину дня ми постилися і молилися. Мої молодші брати полюбляли стріляти на Різдво. Опівночі йшли на плантацію і стріляли, щоби оголосити про народження Спасителя».

Одного року президент Вашингтон вирішив здивувати своїх гостей і привіз верблюда…Наслідуючи цей приклад, верблюда до садиби привели і цього року.

Ще однією популярною розвагою на Різдво було приготування шоколаду з какао-бобів, – доповнює працівник музею Тім Ларнер:

«Вони не робили цукерок. Вони готували напій. Спочатку боби підсмажували, потім перемелювали у порошок, з якого і готували гарячий шоколад. Це був дуже густий і стимулюючий напій, який, до речі, не рекомендували дітям у XVIIІ столітті».

Різдво у Маунт Верноні було чудовою нагородою для родини і друзів побути разом і весело провести час за святковим столом. Мабуть це одна з небагатьох традицій, що збереглися в Америці і 200 років пізніше.

Всі новини дня

Росія змінює воєнну стратегію: як Україні та Заходу на це відповідати – думки західних експертів. Відео

За інформацією західних експертів та аналітиків, наступ Росії в Україні втратив темпи – російським силам не вдалось досягнути поставлених навесні цілей своєї повномасштабної війни проти України.

Як буде, ймовірно, розпадатися РФ: аналіз американського дослідника Януша Бугайські. Відео

Високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам - міністр аграрної політики України. Відео

В повному обсязі продовольчу кризу через війну Росії проти України світ відчує в середині літа. При чому високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам, попереджає міністр аграрної політики України Микола Сольський.

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Відео

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Захід, за головування Держсекретаря Блінкена, був ініційований Постійним представництвом США при ООН.

$40 мільярдів допомоги для України. Подробиці, реакції з Конгресу та Білого Дому. Відео

Сенат схвалив законопроект, який передбачає 40 мільярдів доларів допомоги Україні. Наразі документ пішов на підпис до президента Байдена. Київ отримає посолку США – Сенат затвердив на посаді голови американської дипмісії в Україні Бріджит Брінк.

Більше

XS
SM
MD
LG