Спеціальні потреби

Стане Україна «розмінною монетою» між США та РФ?


Генерал США у відсавці Веслі Кларк

Думки генерала армії США у відставці Веслі Кларка.

На недавньому прийомі у Конгресі США «Голос Америки» звернувся до генерала армії США у відставці Веслі Кларка з проханням прокоментувати мотиви дій Кремля в Сирії та можливість, що Україна стане “розмінною монетою” між США та Росією:

«Я сподіваюся, що ми не настільки наївні, щоб вірити, що оскільки Росія перекинула свої війська в Сирію і говорить, що вона там, аби боротися з терористами шляхом підтримки Башара Асада, ми скажемо: “Добре, Путін. Ми пробачили тобі за те, що ти вкрав Крим та спричинив конфлікт в Україні”».

Веслі Кларк закликає США не бути настільки наївними.

Росія в Сирії переслідує власні цілі. Вони там, аби мати важель впливу на Саудівську Аравію у питанні цін на нафту.
Веслі Кларк

На погляд американського генерала, Росія діє в Сирії з багатьох причин.

«Росія в Сирії переслідує власні цілі. Вони там, аби мати важель впливу на Саудівську Аравію у питанні цін на нафту. Вони там, аби відновити свою роль на Близькому Сході. Вони там продають зброю. Вони там, аби формувати союзників-маріонеток. Вони там, аби тиснути на Туреччину».

Кларк каже, що Росія відбудувати Сирію не зможе.

«Вони не є альтруїстами. З точки зору військової стратегії ми знаємо, що якщо ви відправляєте військові сили в подібний регіон, то ви не вирішуєте проблем. Ви їх створюєте. У Росії немає дипломатичних та політичних інструментів, щоб відбудувати Сирію.

«Насправді, Башар Асад - одна з причин, чому Сирія перебуває в такому жахливому становищі. Тримаючи його при владі не вирішує проблем з біженцями, проблем із захистом прав людини, справедливістю, досягненням миру в регіоні. Це їх тільки посилює. Я сподіваюся, що коли ми зустрінемося з Путіним, ми вимагатимемо, щоб він пішов. Якщо він захоче залишитися, то має перебувати під наглядом Ради Безпеки ООН, чиї резолюції він постійно блокує», - заявив генерал армії США у відставці Веслі Кларк у відповідь на запитання про мотиви дій Кремля в Сирії.

Дивіться також: Оксана Сироїд: Путін зайшов далеко у своїй безкарності

Оксана Сироїд: Путін зайшов далеко у своїй безкарності. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:04 0:00

  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Старша редакторка Української служби «Голосу Америки», ведуча, журналістка і продюсерка. Цікавиться політикою, відносинами України-США, соціальними питаннями та медициною, але найбільш любить розповісти гарну людську історію. Робить включення із місця подій, запускає нові проекти та програми, із 2017 року редагує та регулярно дописує до рубрики «Блоги» на веб-сайті служби. Працювала репортером газети «Киевские Ведомости» та програми «Погляд у світ» (УТ-1), сценаристом та журналістом культового шоу «Без Табу з Миколою Вереснем» (1+1). Дописувала до десятка газет і журналів. Співпрацювала з CNN та BBC. Після навчання у США обійняла посаду радника Координатора проектів ОБСЄ в Україні з питань мас-медіа, де протягом двох років запустила десятки проектів, спрямованих на розвиток вільних ЗМІ та зменшення напруги між регіонами країни. Автор двох книг та документального фільму (канал СТБ). Здобула диплом магістра історії КНУ імені Тараса Шевченка та магістра журналістики Університету штату Огайо (Атенс). Мама сина.
XS
SM
MD
LG