Спеціальні потреби

Актуально

Мрія про чисту енергію манить, але наскільки вона реальна?

Усім відомо, що надра нашої планети рано чи пізно вичерпаються. Катастрофа пошкодженої нафтової свердловини в Мексиканській затоці служить черговою пригадкою того у що обходиться залежність від нафти. Тож наскільки реальною є мрія про чисту енергію?

Впродовж десятиріч американські президенти обіцяли розпочати програми здобуття чистих енергоносіїв. А в реальності споживання Америкою викопного палива зросло за останні 40 років на 42 відсотки – допроваджуючи до глобального потепління – і, на сьогодні, до забруднення Мексиканської затоки.

Професор Джефрі Сакс очолює Інститут Землі при Колумбійському університеті. Він каже:

«США завжди говорили: можемо, вже досягли, ми в лідерах. Тепер ми дивимось, як те саме робить Китай. А ми – в паралічі».

Джефрі Сакс пропонує послабити залежність від викопного палива. За його планом, за 5 років на дорогах з’явиться перше покоління електромашин, мільйони яких будуть вироблені у США. За 10 років США використовуватимуть сонячну енергію завдяки енергозбірним панелям в пустелях і вітру ­- в преріях. Вживатиметься значно більше атомної енергії. Хоч не всі погоджуються, що атомна енергетика, яка залишає токсичні відходи, є «чистою», але згідні, що вона не спричиняє глобального потепління.

Професор Сакс говорить:

«А за 25 років, якщо пощастить, ми зможемо створити зовсім іншу і більш дієву енергосистему».

За 25 років – згідно з планами директора Інституту Землі – США стануть майже повністю незалежними від іноземної нафти, в атмосферу викидатиметься значно менше вуглеців, і повсякденне життя американців радикально зміниться. З’являться супер-ефективні житла, де усі прилади, а також опалювальні і охолоджувальні системи й електро-мобілі використовуватимуть менше енергії. Машини вмітимуть уникати аварій і заторів.

Джефрі Сакс пояснює:

«Проблеми, пов’язані з відволіканням уваги водія, зникнуть, оскільки люди фактично перестануть бути водіями».

Виникає запитання: а чи не означатиме це, що за енергоносії доведеться платити більше? Адже хтось все одно залишиться в програші?

«Мене найбільше турбує, що коли ми нічого не будемо міняти, то в програші залишаться усі», - говорить директор Інституту Землі.

В цьому випадку - зазначає професор Сакс - гарантовано, що на людство чекатиме більше ураганів, забруднення природи, посух і воєн за нафту...

Всі новини дня

«Українська хоробрість змінює світ», - заявила прем'єр-міністерка Литви на Безпековому форумі у Варшаві. Відео

Під час форуму народу України вручили нагороду «Лицар Свободи». Від імені народу України її отримала перша леді Олена Зеленська.

Український експорт зерна наблизився до довоєнного рівня: репортаж з Одеського порту. Відео

За словами міністра інфраструктури України Олександра Кубракова, через два місяці після підписання Чорноморської зернової ініціативи український експорт зерна наблизився до довоєнного рівня.

Петреус: якби Росія здійснила ядерний удар по Україні, США та союзники, ймовірно, відповіли б знищенням російських сил в Україні. Відео

Колишній директор ЦРУ і генерал армії США у відставці Девід Петреус заявив у вівторок, що якби Росія здійснила ядерний удар по Україні, Сполучені Штати та їхні союзники, ймовірно, відповіли б знищенням російських сил в Україні та, можливо, у Чорному морі.

Чому участь кримських татар у війні проти України вигідна Кремлю - думки експертів. Відео

Правозахисні організації та Генштаб ЗСУ повідомляє, що російська влада в окупованому Криму мобілізує кримських татар. Чи є цифри, скільки людей вже отримали повістки, і чому участь кримських татар у війні проти України вигідна Кремлю - думки експертів.

Сенатори США пропонують передавати Україні конфісковані і заморожені активи Центробанку РФ 

Концерт з приводу незаконної анексії окупованих українських територій, Москва, 30 вересня 2022. REUTERS

Сенатори США від Демократичної та Республіканської партій Шелдон Вайтгауз та Джим Ріш запропонували нову законодавчу ініціативу, спрямовану проти російських еліт, ставленників та олігархів - Russian Elites, Proxies, and Oligarchs Act (REPO Act). Документ пропонує передавати Україні в якості додаткової допомоги конфісковані активи Центробанку Росії та інші суверенні активи РФ.

цілком правильно, щоб ці кошти були арештовані та конфісковані та перепрофільовані... Україні

"За повідомленнями, в усьому світі заморожено російських активів на понад 300 мільярдів доларів. Це значно більше грошей, ніж ті суми, що були вилучені чи конфісковані у російських олігархів. З огляду на винятковість та жорстокість відвертої незаконної війни Росії в Україні, цілком правильно, щоб ці кошти були арештовані, конфісковані та перепрофільовані, щоб допомогти Україні виграти цю війну та відбудувати свою країну", - сказав Ріш.

"Нам потрібно дати чітке повідомлення Володимиру Путіну: продовжуйте ваше жорстоке вторгнення в Україну та отримуйте фінансові наслідки", - сказав Вайтгаус. - "Ці заходи надішлють це повідомлення голосно та чітко".

Серед іншого, законодавча ініціатива закликає дозволити президентові США конфісковувати російські суверенні активи, заморожені у США, створює Фонд підтримки України (Ukraine Support Fund), куди спрямовуватимуть вилучені кошти. Крім того, за пропозицією, Держдепу надаватимуться додаткові ресурси для роботи із партнерами та союзниками за кордоном задля конфіскації додаткових російських суверенних активів в інших країнах.

Раніше "Голос Америки" повідомляв про новий пакет допомоги Україні, що включає HIMARS, артилерію, боєприпаси, протимінний транспорт та польове обладнання. Вашингтон та Київ повідомили, що президенти США Джо Байден та України Володимир Зеленський обговорили це у телефонній розмові.

Байден написав у Twitter, що США "як і раніше готові накласти серйозну плату на будь-яку організацію, яка підтримує так звану анексію Росією" українських територій і продовжуватимуть "об’єднувати світ для підтримки України у захисті своєї демократії."

Зеленський подякував Байдену і народу CША "за сталу оборонну й фінансову підтримку" та повідомив, що вони "обговорили додаткові санкції, ситуацію на полі бою та важливість збереження експорту агропродукції морем".

У РФ сьогодні заявили, що "постачання США озброєнь Україні наближають до небезпечної межі прямого військового зіткнення Росії та НАТО".

Більше

XS
SM
MD
LG