Спеціальні потреби

Держсекретар США Гілларі Клінтон завершила чотириденний візит країнами Південної та Центральної Азії


Держсекретар США Гілларі Клінтон завершила чотириденний візит країнами Південної та Центральної Азії

Державний секретар США Гілларі Клінтон завершила свій чотириденний візит країнами Південної та Центральної Азії, де вона зустрічалась з місцевими лідерами для обговорення питань терроризму, економіки та прав людини.

Під час зустрічі у Ташкенті з президентом Узбекистану Дежсекретар США подякувала Ісламу Карімову за надання підтримки американським військовим в Афганістані. Водночас вона висловила занепокоєння щодо стану прав людини в Узбекистані та закликала лідера країни вдадится до відповідних реформ.

Офіційні особи США кажуть, що Карімов, адміністрацію якого неодноразово звинувачували у порушенні прав людини, пообяцяв зробити кроки у напрямку демкоратизації Узбекистану.

Питання прав людини піднімалось також і в Душанбе під час зустрічі Клінтон з Президентом Таджикистану Емомалі Рахмоном. Обох лідерів вона попередила, що їх останні дії, направлені на обмеження релігійних свобод, можуть призвести до спалахів насильства. Під час візиту Дежсекретар США також говорила про ініційовану США програму економічного розвитку «Новий шовковий шлях», яка має на меті збільшити обсяги торгівлі між країнами Центральної Азії.

XS
SM
MD
LG