Спеціальні потреби

Комітет Конгресу схвалив законопроект, де закладено більше допомоги Україні, ніж цьогоріч


Комітет Палати представників з питань асигнувань схвалив законопроект щодо фінансування програм Державного департаменту та зарубіжних операцій на 2022 фінансовий рік. В ньому заклали 481,5 мільйона доларів на програми допомоги Україні. Це на 28,5 мільйона більше, ніж у поточному році, повідомляє посольство України в США.

Зокрема, 125 мільйонів пропонують виділити для безпекової допомоги Україні за статтею «Міжнародне військове фінансування». Це також більше, ніж у 2021 році - на 10 мільйонів, зауважили у відомстві.

На додачу, у законопроект внесли правку, яка забирає в адміністрації США право звільняти від санкцій під умовою національного інтересу. Саме з таким обґрунтуванням у Білому домі вирішили звільнити від санкцій основну компанію, що відповідальна за діяльність Північного потоку-2 - Nord Stream 2 AG, а також її керівника Маттіаса Варніга.

Крім цього, профільний підкомітет з питань оборони схвалив законопроект щодо фінансування Міноборони США на 2022 фінансовий рік. Він передбачає виділення Україні 275 мільйонів доларів безпекової допомоги по лінії Пентагону за програмою «Ініціатива безпекової допомоги Україні».

Дивіться також: Каптур внесла поправку до Бюджетного закону, яка забирає право у Білого Дому знімати санкції під умовою націнального інтересу.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG