Спеціальні потреби

Яценюк пообіцяв почати люстрацію суддів з Конституційного суду


Конституційний суд фактично заблокував позбавлення президента і суддів недоторканості.

Конституційний суд України сьогодні оприлюднив рішення, яким фактично заблокував позбавлення президента і суддів недоторканості. Водночас КС погодився, що Верховна Рада може вносити зміни до Конституції щодо недоторканності народних депутатів.

Зняти імунітет від кримінального переслідування з депутатів, суддів та президента вимагала опозиція. Саме вона наполягала на ідеї одночасно відмовитися від недоторканості усіх посадовців. Провладні ж фракції пропонували обмежитися лише позбавленням такого привілею народних депутатів.

В опозиції назвали ухвалу Конституційного суду неприйнятною і погрожують суддям відповідальністю.
Лідер об'єднаної опозиції Арсеній Яценюк звинуватив КС у виконанні замовлення влади. Мовляв, збереженням недоторканості суддів хочуть віддячити за забезпечення беззастережної влади Віктора Януковича. Водночас зняттям імунітету нардепів планують посилити контроль над парламентом. Опозиція обіцяє ліквідувати неодоторканість суддів і президента в разі перемоги на парламентських виборах і розпочати процедуру відсторонення глави держави від влади:

«Цьому беззаконню в Україні тривати недовго. Віктору Януковичу залишилося бути недоторканним тільки чотири місяці Усі факти порушення суддями КС присяги будуть розслідувані слідчою комісією Верховної Ради. А фактів – вдосталь: цей суд у грудні 2003 року дозволив Кучмі балотуватись на третій президентський термін, у квітня 2010 року за вказівкою Януковича прийняв неконституційне рішення про формування так званої депутатської більшості, цей суд здійснив замах на Конституцію, повернувши без волі парламенту і народу Конституцію 1996 року, а також позбавив чорнобильців, афганців та дітей війни законних пільг. Тотальна люстрація суддів розпочнеться саме з суддів КС», - заявив Яценюк.
Малоймовірно, що навіть депутати втратять недоторканість до парламентських виборів.
В КС нагадують, що вже не вперше дають висновки щодо подібних ініціатив, але до законодавчого оформлення і внесення відповідних поправок до Конституції так і не дійшло. Експерти кажуть, що нинішній склад ради вже не встигне розглянути і ухвалити законопроект. Суддя Конституційного суду України Андрій Стрижак назвав розвиток подій навколо скасування недоторканності «іграми», які очевидно мають на меті здобути симпатії виборців. «Як на мене, це гра, а не намагання внести зміни до Конституції», - заявив він.

Показати коментарі (4)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG