Спеціальні потреби

Актуально

Конституційний суд України визнав правлячу коаліцію законною

Конституційний суд України визнав правлячу коаліцію законною

Конституційний суд України визнав законним спосіб у який сформовано правлячу коаліцію «Стабільність і реформи» у Верховній Раді. Судді фактично визнали, що парламентську більшість можуть формувати не тільки фракції, а й окремі народні депутати. Про такий вердикт оголосив голова КС Андрій Стрижак, який зазначив, що рішення було ухвалене практично одностайно.

Представник президента в Конституційному cуді Юрій Мірошниченко привітав оголошений вердикт: «Виходячи з сьогоднішнього рішення Конституційного суду можна сказати, що діяльність коаліції, утвореної у Верховній Раді, є конституційною, законною і жодні політичні дискусії не зможуть перешкодити виконувати свої повноваження як членам коаліції, так і утвореного коаліцією уряду».

Рішення суду фактично легітимізує пропрезидентську більшість в парламенті, оскільки є остаточним і не підлягає оскарженню. Воно також робить малоймовірним сценарій оголошення нових парламентських виборів найближчим часом. Президент Віктор Янукович раніше обіцяв оголосити дострокові парламентські вибори в разі визнання незаконним спосіб у який була сформована коаліція фракцій Партії регіонів, Блоку Литвина і КПУ. Глава держави закликав політиків визнати рішення суду. «Ще раз нагадую – я завжди говорив, що прийму будь-яке рішення Конституційного суду. І я приймаю рішення, яке є. Ми повинні навчитися жити за законом. Можна по-різному ставитися до Конституції. Можна говорити про потребу конституційних змін. Але незмінним має бути одне – принцип беззаперечного виконання Конституції і законів».

Попри заклик президента, опозиція не визнає рішення Конституційного суду і вказує, що воно суперечить його ж попереднім висновкам. Юлія Тимошенко назвала його «ганебним». «По суті, мова йде про те, що Конституційний суд України виконав політичне замовлення нової влади, розтоптав Основний Закон держави, спаплюжив основи демократії в країні. Даний факт тим більш ганебний, що раніше цей же Конституційний суд і в цьому ж складі ухвалив діаметрально протилежне рішення в даній справі», - заявила Тимошенко.

Лідер БЮТ повідомила, що її політична сила внесе на розгляд парламенту постанову про звільнення з посад членів Конституційного суду призначених Радою за порушення присяги. Втім, саме Тимошенко визнає, що парламент в нинішньому складі підтримає її пропозицію. Опозиція також вирішила апелювати до урядів інших країн, щоб ті висловили свою позицію щодо цього суперечливого питання.

Всі новини дня

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

У Львові місцеві футбольні школи, зокрема академія Львівських Карпат, безкоштовно надають дітям-переселенцям нагоду займатися улюбленим спортом.

Активісти української громади США закликають бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок. Відео

Бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок, закликають активісти Української громади США. Зокрема у штаті Огайо, де розташована фабрика виробника харчів Нестле, місцеві українці вимагають від міжнародної компанії припинити бізнес у Росії.

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Ціни на нафту на світових ринках залишаються на рівні 110-113 доларів за барель. Через високі, хоча і не рекордні, ціни, попри санкції, економіка Росії продовжує функціонувати краще ніж прогнозувалося, вважають певні європейські аналітики. Москва продовжує торгувати нафтою.

Американські фермери скаржаться, що зросла собівартість вирощення їх продукції. Відео

Через війну, врожай в Україні цього сезону буде вдвічі менший ніж торік, прогнозують в українському уряді. Оскільки Україна провідний експортер зернових, світові ціни на пшеницю пішли в гору.

Війна Росії та загроза глобальної харчової кризи. Деталі форуму в Давосі, заяви Байдена в Японії. Відео

Війна Росії в Україні засвідчила, наскільки "економічні відносини з авторитарними режимами можуть створювати вразливість", - заявив генеральний секретар НАТО під час Світового економічного форуму в Давосі, де говорили про Україну, і загрозу глобальної харчової кризи через російську агресію.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG