Спеціальні потреби

Актуально

Православні Єгипту оплакують смерть папи Шенуди

Прихожани Коптської Церкви вишукались у черги перед головним собором коптів у Каїрі, щоб попрощатись з патріархом, який очолював церкву понад 30 років. Папа Шенуда допоміг своїм послідовникам не тільки знайти свою релігійну приналежність, але і місце на політичному ландшафті Каїру, де останнім часом значно посилився ісламізм.


«Ми прийшли востаннє побачити нашого улюбленого папу Шенуду. Ми знали його сорок років, і він був єдиним лідером Єгипту, якому ми довіряли», - говорить один з прихожан Нашат Наґі.

Майбутнє близько десяти мільйонів коптських православних Єгипту після смерті їх духовного лідера залишається невизначеним. Дехто занепокоєний посиленням впливу ісламу у політичному житті країни після падіння режиму Мубарака.

«Для нас настають дуже важкі часи, прийшли часи змін, нам дуже непросто. Ми не знаємо, куди рухатись далі», - каже віруючий Ваді Агаібі.

Шенуда керував церквою міцною, але разом з тим лагідною рукою. Він вправно налагоджував міжконфесійний діалог. Вигнаний президентом Анваром Садатом, він повернувся за правління Госні Мубарака та зміг запровадити урядову підтримку православних, уникнувши разом з тим конфлікту з мусульманською більшістю Єгипту.

Втім конфлікт таки загострився, коли у жовтні минулого року мусульманами-екстремістами в Каїрі було зруйновано дві коптські церкви. Копти вийшли з протестами, уряд застосував силу, в результаті загинуло 26 людей.

Служитель Коптської церкви Бемен Шакр говорив про непохитну віру папи Шенуди навіть у найскладніші часи:

«Його Святість постійно повторював ці три речі: «Все зрештою владнається. Все буде добре. На то воля Божа».

Копти висловлюють занепокоєння, що вони будуть маргіналізовані політиками-ісламістами, які нещодавно прийшли до влади.

«Не буду вам брехати. Ми боїмося за наше майбутнє. Але з Божою волею, я сподіваюсь, Отець їх присоромить і вони зупиняться», - каже прихожанин Еззат Собхі.

Православні копти також покладають великі надії на наступного папу, якого мають обрати вже у найближчі місяці.

Всі новини дня

США відправляють до України броньовані авто, медичний транспорт, тимчасові мости. Відео

США відправляють до України броньовані авто, медичний транспорт, тимчасові мости. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:55 0:00

Броньовані авто, медичний транспорт, тимчасові мости: корабель із важливим американським військовим обладнанням відправили в Україну із Бельгії через Німеччину.

У Пентагоні заявили про зібрання другого засідання контактної групи з оборони України. Відео

У понеділок, за ініціативи очільника Пентагону Остіна, представники понад 40-ка країн світу візьмуть участь у другому засіданні контактної групи з оборони України. Тим часом, Міноборони США показало, як американські військові завантажують гаубиці M777 - для доставки в Україну.

Ентоні Блінкен обговорив питання продовольчої безпеки із українськими дипломатами. Відео

Державний секретар Ентоні Блінкен напередодні відвідав Український Інститут Америки у Нью-Йорку, аби продемонструвати солідарність з народом Україною.

Чи достатньо робить безпосередньо Європейський Союз для України? Відео

Чи достатньо робить безпосередньо Європейський Союз для України? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:37 0:00

9,5 мільярдів доларів нової допомоги від «Групи Семи» - аналіз підтримки України з боку ЄС та що відбувається із санкціями проти Росії?

Благодійне турне Злати Огневіч у США - співачка жертвує на потреби України. Відео

Українські артисти продовжують допомогати протистояти російській війні зі свого, культурного фронту.

Більше

XS
SM
MD
LG