Спеціальні потреби

США надіслали 1.4 мільярда доларів виплат пов'язаних із коронавірусом померлим громадянам


Чек допомоги громадянам США 2008 року. (AP Photo/Orlin Wagner)

Міністерство фінансів і податкова служба (IRS) Сполучених штатів Америки надіслали більше мільйона коронавірусних виплат сумою 1,4 мільярда доларів США мертвим громадянам у перший місяць спалаху пандемії. Про це у четвер повідомили в Управлінні підзвітності уряду — незалежному агентстві, яке наглядає за урядом.

Податкова та міністерство поки не запропонували конкретної процедури, як ці виплати власне будуть повертати

"Міністерство та податкова не використовували записи про смерть, щоб зупинити виплати померлим особам під час трьох перших пакетів платежів", - зазначено у звіті управління.

Агентство здійснило аудит майже 3 трильйонів доларів США, які були виділені на допомогу американським громадянам, які постраждали від коронавірусу в березні й квітні. Уряд виплачував по 1200 доларів США неодруженим громадянам і 2400 подружжям. Виплати були головним джерелом допомоги, оскільки багато людей через пандемію втратили роботу та не могли покрити витрат. Однак, частина допомоги була відправлена людям, яких більше немає в живих.

Плутанина трапилась через те, що Міністерство фінансів та бюро фіскальної служби, яке власне розподіляють витрати, не мали доступу до записів про смерті, — зазначено у звіті.

Виплати визначали на основі податкових декларацій за 2018, 2019 рік, тобто американці, які померли, однак перед смертю мали заповнену податкову декларацію були включені у виплати.

Як повідомляє адвокат податкової служби IRS, служба не мала законних підстав відмовляти у виплаті людям, які подали податкову декларацію у 2018 - 2019 році, навіть якщо вони вже відійшли у вічність. Тож, померлі особи спочатку були включені в отримання платежів.

Тим часом, у Міністерстві фінансів розповіли, що не підозрювали про жодні виплати мертвим людям і дізналась це із ЗМІ. Помилку пояснюють тим, що виплати мали здійснити у короткий час і працівники просто не відфільтрували у програмі людей, які померли, - зазначено у звіті Управлінні підзвітності уряду.

Зрештою, після повідомлень ЗМІ та звіту Управління підзвітності уряду, Міністерство фінансів і податкова дійшли згоди, що виплати “мертвим душам” треба вважати незаконними і ці гроші підлягають поверненню. Однак поки що податкова, міністерство не запропонували конкретної процедури, як ці виплати власне будуть повертати.

Дивіться також: Як пандемія змінила голосування праймериз у Нью-Йорку

Як пандемія змінила голосування праймериз у Нью-Йорку. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:29 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG