Спеціальні потреби

Понад 125 тисяч американців зустріли новий рік у лікарняних палатах через COVID-19


Пацієнт із COVID-19 розмовляє з дружиною через відеозв'язок зі своєї палати у Медичному центрі Г'юстона, 1 січня 2020, REUTERS

Сполучені Штати розпочинають 2021 рік із рекордною кількістю людей, шпиталізованих через COVID-19. Зараз у лікарнях із коронавірусом – 125 з половиною тисяч американців.

Нью-Йорк став уже четвертим після Каліфорнії штатом, де загальна кількість інфікованих перевищила 1 мільйон. Раніше цю межу перетнули Каліфорнія, Флорида і Техас. Від початку пандемії у США від коронавірусу померли 352 тисячі людей. Загальна кількість підтверджених випадків – понад 20 мільйонів.

Президент Дональд Трамп напередодні у Twitter заявив, що кількість випадків і смертей перебільшена, і причина цьому – система підрахунку, якою користується Центр із контролю і запобігання захворюванням США, яка, на його думку, є обурливою.

Головний лікар США Джером Адамс і провідний інфекціоніст країни Ентоні Фаучі уже заявили, що сумнівів у правильності статистики не мають.

"Ці смерті – реальні. Варто лише поїхати на передову боротьби, у лікарні, і подивитися, із чим мають справу медпрацівники. Вони у стресовій ситуації. У багатьох районах по всій країні бракує лікарняних ліжок, тренованого персоналу, бо вони виснажені. Це – справжня ситуація, не вигадка", - підкреслив Фаучі.

Тим часом, у США та іще понад 30 країнах світу фіксують нову варіацію коронавірусу, яку спершу виявили у Великій Британії. Попри те, що цей штам швидше поширюється, ознак того, що він ускладнює перебіг хвороби, - немає. Цього тижня дослідники мають з’ясувати, чи схвалені вакцини проти COVID-19 так само ефективні і проти нового штаму.

Як Голос Америки повідомляв раніше, впродовж наступного місяця у США прогнозують понад 150 тисяч смертей від коронавірусу. Експерти вважають, що у січні США матимуть одну з найгірших фаз пандемії, а найближчі місяці стануть одними з найнебезпечніших в країні з початку пандемії. Загалом у Сполучених Штатах за час пандемії від COVID-19 померло 348 тисяч людей, понад 20 мільйонів осіб перехворіли вірусом.

Дивіться також: Люди з різних куточків Америки і світу поділилися добрими спогадами 2020-ого. Відео

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG