Спеціальні потреби

КЗУ закликає до зовнішнього спостереження над розслідуванням справи Чорновол

  • Голос Америки

Міжнародна організація Комітет захисту журналістів виступив із заявою, в якій закликав український уряд забезпечити «ретельне, незалежне та прозоре розслідування брутальної атаки у середу на відому журналістку Тетяну Чорновол».

У Комітеті уважно вивчили наявні свідоцтва щодо атаки, опубліковані в українських медіа, та звернулися до слідства з пропозицією розглянути в якості мотиву скоєння злочину її журналістську діяльність.

«Аби забезпечити чесне розслідування, уряд повинен дозволити незалежний зовнішній контроль з метою усунути будь-які підозри щодо конфлікту інтересів», - заявила Ніна Огнянова, координатор програм з Європи та Центральної Азії КЗУ.

Перед тим як був здійснений напад, йдеться у заяві, «Чорновол опублікувала в Українській правді детальне розслідування будівництва розкішного заміського маєтку міністром внутрішніх справ Віталієм Захарченком, у селі Підгірці. Захарченко жорстко критикували за нещодавню поліцейську брутальність під час розгону антиурядових протестів, які охопили Україну протягом останнього місяця. Згідно з повідомленнями в міжнародній пресі, Захарченко – найвищий посадовець, що прямо відповідає за дії міліції».
Аби забезпечити чесне розслідування, уряд повинен дозволити незалежний зовнішній контроль з метою усунути будь-які підозри щодо конфлікту інтересів.
Комітет захисту журналістів

Також Комітет захисту журналістів звертає увагу на попередні публікації Чорновол, в яких вона оприлюднила розкішний стиль життя президента Віктора Януковича.

«У квітні 2012 року журналістка проникла на територію президентського маєтку, що суворо охороняється, та зробила фотографії – включно з майданчиком для вертольотів та вольєром для страусів – після чого була затримана на три години».

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG