Спеціальні потреби

Кордон в Угорщині закритий, біженці прямують до Хорватії


Хорватія

Хорватська влада заявили, що біженці зможуть вільно рухатися через країну.

Після того, як Угорщина закрила свій кордон з Сербією, тисячі біженців та мігрантів шукають інші можливості потрапити до Західної Європи.

Багато рушили до кордону з Хорватією після того, як її прем'єр-міністр заявив, що дозволить вільний проїзд через країну.

Стежка через кукурудзяне поле зустріла першу групу з декількох десятків біженців, які вирішили випробувати новий маршрут, що веде до нового життя.

Їхнє прохання дуже просте. «Європа повинна відкрити всі свої кордони», - каже одна мандрівниця, жінка з Сирії.

На кордоні біженців чекає хорватська поліція.

Перекладач з арабської пояснює біженцям, що їх привезуть в приймальний центр і знімуть відбитки пальців, після чого вони зможуть іти далі.

Серед біженців виникають підозри. Перед ними - черговий вибір, який може змінити їхнє життя - повірити поліції або повернутися назад. Вони вирішили ризикнути і сіли в поліцейські автобуси.

Незабаром їх число збільшилося. Більшість з них підвезли до кордону з Хорватією на сербських автобусах, але останні кілька кілометрів їм довелося пройти пішки.

Гассан Хаад утік з Іраку. Його плани змінилися, коли Угорщина закрила свої кордони.

«У новинах я почув, що цей кордон з Хорватією відкритий, - говорить він. - Я зібрав усіх своїх друзів, і ми прийшли сюди. Ми не спимо вже п'ять днів. Живемо на вулиці».

Серед мігрантів є новонароджені, яких несуть їх виснажені батьки, літні чоловіки і жінки, хворі та інваліди на візках та милицях.

Шукач притулку Ахмед Кака каже, що вдячний Хорватії.

«Тепер я дуже щасливий, тому що ми на шляху до нашої надії», - говорить він.

Як і у багатьох інших біженців, у Ахмеда в руках сумка з продуктами - пожертва від Німеччини, передана по шляху співробітниками гуманітарних організацій. Саме до Німеччини він і хоче потрапити.

«Тому що це прекрасна країна, і вона допомагає нам знайти прекрасне життя», - говорить він.

Про великодушність Німеччині говорять багато. Багато мігрантів були шоковані поводженням з ними на угорському кордоні.

Тепер Хорватія, а після неї і Словенія готуються прийняти величезну кількість мігрантів в рамках цього безпрецедентного переміщення людей.

Дивіться також: "Делікатна" стратегія має захистити Естонію від Путіна

"Делікатна" стратегія має захистити Естонію від Путіна. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:19 0:00

XS
SM
MD
LG