Спеціальні потреби

Актуально

Уряд України зробив черговий крок до створення прозорого ринку зерна

Український уряд заявляє про намір стати активнішим гравцем на світових зернових ринках і зробити внесок у подолання світової продовольчої кризи. Нині Україна посідає четверте місце у світі за експортом кукурудзи і п'яте – за продажем пшениці. Влада поставила амбітне завдання – за п'ятирічку збільшити виробництво зерна майже вдвічі. Для цього планують зробити більш цивілизованим і прозорим аграрний ринок. Напередодні уряд вирішив скасувати обмеження на вивезення з країни пшениці, яке не дозволяло фермерам отримувати ринкову ціну за вирощений минулого року врожай. Нині Кабмін уклав угоду із Чиказькою товарною біржою. У ній висловлюється намір запровадити прийняті у світі механізмами торгівлі.

Український ринок зерна може запрацювати за прийнятими в усьому світі правилами. Уряд підписав угоду із однією з найбільших у світі товарних бірж – Чиказькою. Та готова поділитися багаторічним досвідом торгівлі зерном. Коли вона запрацює в Україні, аграрії зможуть отримати за вирощений врожай кращу ціну, а ще захиститися від ризиків цінових коливань.

Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк зазначив:

«Це – ще один крок до цивілізованого ринку зернових і він дасть можливість забезпечти фінансування виробників зернових, у першу чергу фермерів. Ми прагнемо до вільного ринку сільськогосподарської продукції, як також хочемо бути надійним партнером щодо ліквідації дефіциту продуктів харчування, зокрема й зерна».

Експерти запевняють, лише цивілізовані правила гри дадуть можливість Україні виконати амбітне завдання – залучити необхідні інвестиції, щоб збільшити виробництво зерна до 80 мільйонів тонн.

«Я вірю, що Україна вже готова розвивати свій ринок зерна за цивілізованими риновими правилами. Я гадаю, ваша країна зацікавлена мати саме такий відкритий і зрозумілий для інвесторів ринок. Нам приємно поділитися нашим досвідом і інструментами, щоб зробити цей ринок потужним і успішним», – заявив президент Чиказької товарної біржі Лео Меламед.

Втім аграрії поки що утримуються від оптимістичних коментарів. Вони досі оговтуються від дії так званих експортних квот. Уряд на декілька місяців фактично заборонив продавати зерно закордон. Керівник одного із найбільших гравців на ринку, компанії «Нібулон», Олексій Вадатурський оцінює втрати підприємства у сотні мільйонів. Багато компаній не змогли виконати зарубіжні контракти на постачання зерна. Натомість, каже Вадатурський, були змушені платити за його зберігання на елеваторах:

«Якщо не буде відкритого і прогнозованого ринку зерна в Україні, то біржа втратить свою роль».

Тим часом урядовці попередили, що й надалі можуть повернутися до введення тимчасових обмежень на експорт зерна, щоб стримати ціни на борошно і хліб на внутрішньму ринку. Щоправда попереджатимуть про це завчасно. Інвестори знову обиратимуть між можливістю заробити на торгівлі українським зерном і ризиком втратити гроші.

Всі новини дня

Як F-16 можуть допомогти ЗСУ: оцінки американських та британських пілотів, а також льотчика ЗСУ. Відео

Досвідчені пілоти ЗСУ зможуть навчитись використовувати всю потужність F-16 за 4-6 місяців, а українські авіатори на землі – швидко адаптуються до вимог технічного обслуговування цих літаків. Про це Марії Прус розповіли колишні американські та британські пілоти, а також льотчик ЗСУ «Джус».

Кулеба озвучив, чого Київ чекає від саміту НАТО. Блінкен анонсував нові санкції 

“Завтра буде оголошено про нові заходи, що стосуються експортного контролю технологій, які виявили в іранських безпілотниках", - заявив Блінкен. Фото: TT News Agency/Jonas Ekstroemer via Reuters

Україна запропонувала країнам НАТО три умови, за виконання яких вважатиме саміт Альянсу у Вільнюсі в липні успішним. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба передав ці умови своїм колегам із 31 країни НАТО напередодні сьогоднішньої їхньої зустрічі в Осло.

“Посилювати інституційні зв'язки та допомогу у форматі “Україна - НАТО”. Зробити крок вперед для членства України. Надати гарантії з безпеки на шляху України до НАТО”, - озвучив умови успішного вільнюського саміту глава МЗС України.

Питання підтримки України обговорили сьогодні у Швеції Держсекретар США Ентоні Блінкен на зустрічі з главою шведського уряду. “Робота, яку ми виконуємо в останні два роки, зокрема експортні обмеження, є критично важливою для наших зусиль, щоб зробити все, аби вторгнення Росії в Україну лишалось стратегічним провалом”, - сказав Держсекретар США під час візиту на базу ВПС Швеції в місті Лулео, що розташоване недалеко від кордону з Росією.

Блінкен віддав належне Швеції, яка за час повномасштабного вторгнення надала Україні допомогу розміром у майже 2 мільярди доларів та прийняла близько 50-ти тисяч біженців з України.

Ентоні Блінкен на конференції у вівторок, 30 травня, також повідомив про нові санкції, які США незабаром оголосять, у зв'язку з війною в Україні.

“Завтра буде оголошено про нові заходи, що стосуються експортного контролю технологій, які виявили в іранських безпілотниках, що використовуються проти цивільного населення України та цивільної інфраструктури, а також для протидії дезінформації, та для захисту прав людини в інтернеті”, - зазначив Блінкен під час візиту в Швецію.

Цими днями у Норвегії зустрінуться міністри закордонних справ НАТО для планування липневого саміту НАТО, що відбудеться у Литві.

Боєприпаси для Patriot, ракети Zuni можуть увійти в новий пакет допомоги США Україні

Установки Patriot, придбані у США минулого року, розміщено у Варшаві в Польщі, 6 лютого 2023 року.

Сполучені Штати нададуть Україні ще 300 мільйонів доларів нової військової допомоги в пакеті, який, як очікується, включатиме боєприпаси для української системи протиракетної оборони Patriot, повідомили Голосу Америки представники оборонного відомства.

Посадовці, які говорили з Голосом Америки на умовах анонімності напередодні очікуваної публікації пакету в середу, сказали, що остання допомога також включає ракети для високомобільної артилерійської ракетної системи (HIMARS) і більше танкових боєприпасів і бронебійних снарядів перед очікуваним контрнаступом України.

За словами офіційних осіб, для підтримки з повітря надаються некеровані авіаційні ракети Zuni та ракети класу «повітря-повітря» з радіолокаційним наведенням AIM-7, а також системи протиповітряної оборони Avenger і зенітно-ракетні системи Stinger.

Це 39-тий пакет допомоги, згідно до якого США передають Україні військову техніку зі сховищ Міністерства оборони в рамках повноважень президента США, після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року.

США виділяють понад 37 мільярдів доларів на безпекову допомогу Україні з моменту вторгнення Росії. Пентагон також визнав, що зробив помилку в бухгалтерському обліку, яка завищила суму вартості обладнання, що надходить до Києва. Розраховуючи кошториси пакету допомоги, Міністерство оборони враховувало витрати на заміну озброєння, наданого Україні, тоді як мало враховувати фактичну вартість надісланих систем, повідомили Голосу Америки чиновники.

За словами чиновників, ця помилка, як очікується, вивільнить приблизно 3 мільярди доларів, доступних для додаткової допомоги Україні. Раніше цього року Москва почала відновлений наступ на Україну, який зупинився, а Київ готується до масштабного контрнаступу, який, як очікується, розпочнеться найближчими днями чи тижнями.

Високопоставлений військовий чиновник, який на умовах анонімності розмовляв з Голосом Америки сказав, що український контрнаступ, ймовірно, не буде "таким драматичним", як очікують деякі люди, але все одно його буде проведено "продумано та ефективно", щоб обмежити можливості Росії захищати свої сили на території України.

Історія порятунку хлопця з Бахмута. Відео

Історія порятунку хлопця з Бахмута. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:27 0:00

“Коли поранило – воно не страшно. Боляче, але не страшно. Страшно – це коли біля тебе вбивають людину, а ти нічим допомогти не можеш”, – каже 16-річний юнак з Бахмута Микита Брозгаль.

"Країни НАТО підтвердять і посилять свою підтримку України", – Єнс Столтенберґ. Відео

"Усі слідкують, чи є ознаки втоми в наших демократіях у країнах НАТО та партнерах щодо надання підтримки, але поки що ми цього не бачимо. Ми бачимо постійну сильну підтримку з різного політичного спектра в Європі та США", – генсекретар НАТО Єнс Столтенберґ

Більше

XS
SM
MD
LG