Актуально
З Білорусі депортували журналістів каналу “Настоящее время”

В п’ятницю спецслужби Білорусі депортували з країни трьох журналістів телеканалу “Настоящее Время” – партнерського проекту “Голосу Америки” та “Радіо Свободи”.
Журналістів Ірину Ромалійську, Івана Гребенюка (громадяни України) та Юрія Баранюка (громадянин Росії) затримали в їхньому готелі, після чого відвезли на допит, де повідомили про депортацію авіарейсом в Одесу та заборону на в’їзд до Білорусі на 10 років.
Згодом Іван Гребенюк у своєму Facebook розповів деталі їхнього затримання:
Якихось 5 годин тому ти був у готелі «Мінськ», потім був голосний стукіт у двері, потім двері щосили прочинилися і твою кімнату заповнили люди в міліцейській формі і надписами «ОМОН».Іван Гребенюк, журналіст телеканалу "Настоящее Время"
“Якихось 5 годин тому ти був у готелі «Мінськ», потім був голосний стукіт у двері, потім двері щосили прочинилися і твою кімнату заповнили люди в міліцейській формі і надписами «ОМОН». Далі обшук, мікроавтобус з затемненими вікнами, відділок, допит, натяки і «обнадійливі» обіцянки – «ні, ми вас не будемо катувати..» Через кілька годин літак, Одеса, море…”
Своєю чергою Ірина Ромалійська написала у своєму Facebook, що їх депортували через професійну діяльність – журналісти висвітлювали вибори в Білорусі.
«Наскільки я зрозуміла, приводом (для депортації – ред.) став вчорашній ефір «Настоящего времени». Співробітники, які нас допитували, переповідали мені точки, з яких я включалася», – написала вона.
За попередньою інформацією, офіційною причиною для затримання та депортації стала відсутність журналістської акредитації на роботу в країні. В зв’язку з цим т.в.о. президента “Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода” Дейзі Сінделар заявила:
Відмова влади вчасно акредитувати наших журналістів – ще один приклад нехтування правами вільної преси та правом громадян Білорусі на інформацію без цензури.Дейзі Сінделар, т.в.о. президента “Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода”
«Телеканал «Настоящее время» вчасно подав запит на акредитацію для своїх журналістів перед президентськими виборами, але її їм не надали. Відмова влади вчасно акредитувати наших журналістів – ще один приклад нехтування правами вільної преси та правом громадян Білорусі на інформацію без цензури. Ми обурені затриманням наших журналістів і вимагаємо дотримання владою визнаного в усьому світі права журналістів на виконання своєї професійної діяльності».
«Настоящее время» вже декілька тижнів висвітлює президентські вибори в Білорусі. 6 серпня журналісти каналу провели чотиригодинний спецефір із зірваного мітингу кандидатки в президенти Світлани Тіхановської.
Дивіться також: У Бейруті протестувальники вимагають реформ.
Всі новини дня
Росія змінює воєнну стратегію: як Україні та Заходу на це відповідати – думки західних експертів. Відео
За інформацією західних експертів та аналітиків, наступ Росії в Україні втратив темпи – російським силам не вдалось досягнути поставлених навесні цілей своєї повномасштабної війни проти України.
Як буде, ймовірно, розпадатися РФ: аналіз американського дослідника Януша Бугайські. Відео
Високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам - міністр аграрної політики України. Відео
В повному обсязі продовольчу кризу через війну Росії проти України світ відчує в середині літа. При чому високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам, попереджає міністр аграрної політики України Микола Сольський.
У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Відео
У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Захід, за головування Держсекретаря Блінкена, був ініційований Постійним представництвом США при ООН.
$40 мільярдів допомоги для України. Подробиці, реакції з Конгресу та Білого Дому. Відео
Сенат схвалив законопроект, який передбачає 40 мільярдів доларів допомоги Україні. Наразі документ пішов на підпис до президента Байдена. Київ отримає посолку США – Сенат затвердив на посаді голови американської дипмісії в Україні Бріджит Брінк.
Facebook Forum