Спеціальні потреби

Актуально

Український винахід може врятувати світ від комп’ютерних вірусів

Українські програмісти стверджують, що можуть врятувати світ від комп’ютерних вірусів. Народжену в Україні ідею вдалося доопрацювати у Сполучених Штатах та розробити пристрій, як вважають його творці, здатний захистити будь-який комп’ютер чи мережу від будь-якого хакера. Презентація винаходу відбулася у Вашингтоні.

Щоб переконати скептиків, компанія «Ін Зіро системс» кинула виклик хакерам з усього світу і запропонувала спробувати зламати захищений ними комп’ютер.

Говорить виконавчий директор компанії «Ін Зіро системс» Луїс Г’юз:

«Ми погодились відкривати всю електронну пошту, відкривати всі прикріплені документи і відвідувати всі веб-сайти, на які хакери нас запрошували. Наш співробітник працював 6 годин щодня і виконував усі інструкції хакерів».

Після двох тижнів і більше двох мільйонів атак ніхто не зміг пробити захист.

Віруси поборов невеличкий пристрій, який стоїть між комп’ютером та мережею. Він принципово відрізняється від інших антивірусних систем, каже криптограф Філ Зіммерманн, один з найвідоміших у світі експертів з шифрування інформації:

«Більшість класичних антивірусних програм працюють за таким принципом. Вони заносять нові віруси у свої бази даних і вчаться їх розпізнавати. Це як оголошення «їх розшукує поліція». Коли якась програма намагається проникнути в комп’ютер, антивірус порівнює її з цими оголошеннями і вирішує, чи є ця програма шкідливою».

Антивірусні програми програють у війні з хакерами, оскільки завжди наздоганяють. Спочатку з’являються нові віруси, а вже потім, деколи через кілька місяців – антивірус вчиться їх розпізнавати. «Ін Зіро системс», на противагу, йде попереду кібер-злочинців:

«Йому все одно як виглядає вірусна програма. Це як додатковий комп’ютер між вашим комп’ютером і мережею. Вірус нападає на нього і сам себе знищує. А ваш комп’ютер залишається у безпеці».

Чимало американців повірили у силу винаходу українців. До роботи створеної у США компанії долучилися колишні урядовці, керівники потужних корпорацій та навіть колишні армійський генерал та адмірал флоту США.

Не бракує і скептиків. Уважно, але дещо з недовірою за презентацією спостерігав віце-президент компанії Ґуґл Вінт Серф, якого називають батьком Інтернету:

«Дозвольте мені для початку сказати, що ця ідея насправді не така і нова. Цікаві дослідження з цього приводу проводилися ще в 60-х роках».

На словам Серфа, новий винахід занадто громіздкий. Як, наприклад, таку коробку вставиш у тоненький Ай-фон? Втім Ґуґл сам нещодавно став жертвою атаки хакерів, тому «батько Інтернету» визнав, що краще уважно вивчити, що пропонує «Ін Зіро системс».

Говорить співзасновник компанії «Ін Зіро системс» Олександр Дубров:

«Я Олександр Дубров. Я бізнесмен, в минулому вчений. З України».

Олександр Дубров, зізнається, що йому важко пояснити, чому їхній винахід працює. Найкращий спосіб – показати на практиці. Він каже:

«Уже 250 американських компаній, серед яких дуже великі, придбали цей пристрій для того, щоб протестувати його».

Серед зацікавлених і американський уряд, для якого кібер-безпека є одним з головних пріоритетів.

Всі новини дня

«Митці у війні». Відео

«Митці у війні». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:10 0:00

Власний досвід проживання війни змушує до пошуку нової мистецької мови. «Митці у війні» - програма, започаткована у Львові, існує завдяки донатам, підтримує митців, які працюють в Україні та заохочує їх повертатися до творчості.

"Готові відповісти подальшими санкціями" - ЄС про ядерні заяви Путіна

Міжконтинентальна балістична ракета "Ярс" випробувана під час російських ядерних навчань з пускового майданчика в Плесецьку, 26 жовтня 2022. Прес-служба Міноборони РФ/AP

Розміщення російської тактичної ядерної зброї у Білорусі означатиме "безвідповідальну ескалацію та загрозу європейській безпеці", і Євросоюз "готовий відповісти подальшими санкціями". Про це заявив верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель. Він додав, що "Білорусь ще може це зупинити, це їхній вибір".

Намір Кремля засудила й Франція. Там закликали Москву проявити "відповідальність" і скасувати "дестабілізуюче" рішення. "Після порушення Росією... договору New START, ця угода є додатковим елементом підривання міжнародної архітектури контролю над озброєннями та стратегічної стабільності в Європі", - йдеться у заяві МЗС країни.

Міністерство закордонних справ Німеччини заявило, що заява президента Путіна є "спробою залякування". "Порівняння, проведене президентом Путіним щодо розподілу ядерних сил НАТО, вводить в оману і не може бути використане для виправдання кроку, оголошеного Росією", – заявили у Берліні і нагадали про зобов'язання Білорусі за Договором про нерозповсюдження ядерної зброї.

Зовнішньополітичне відомство Литви заявило, що "в якості одного із заходів у відповідь [заяві Кремля] Литва закликатиме до введення нових санкцій". "Разом зі своїми євроатлантичними партнерами Литва вирішить, як реагувати на ці мілітаристські плани російського та білоруського режимів", - йдеться в заяві міністерства.

Раніше у відповідь на заяву Кремля МЗС України звернулось до держав Групи Семи та ЄС "попередити білоруську владу про далекосяжні наслідки для Білорусі у разі її згоди прийняти на своїй території тактичну ядерну зброю від Росії".

"Україна очікує на ефективні дії щодо протидії ядерному шантажу Кремля з боку Великої Британії, Китаю, США та Франції, зокрема і як постійних членів Ради Безпеки ООН, які несуть особливу відповідальність за недопущення погроз агресії з використанням ядерної зброї", - йдеться у заяві Києва поряд із вимогою негайно скликати позачергове засідання Ради Безпеки ООН.

Як повідомляв Голос Америки, НАТО назвало ядерну риторику Москви "небезпечною та безвідповідальною", але там додали, що "не помітили жодних змін у ядерній позиції Росії, які б змусили їх скоригувати нашу власну". В Білому домі заявили, що не бачать ознак переміщення російської ядерної зброї в Білорусь. Також міністерство оборони США заявило, що немає ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю, а також пообіцяли далі "стежити за цією ситуацією".

У статті використано матеріали AFP, Reuters

Jam Factory – центр сучасного мистецтва. Відео

Jam Factory – центр сучасного мистецтва. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:58 0:00

Jam Factory – це центр сучасного мистецтва у будівлях фабрики, зведених у ХІХ столітті. Попри війну, його будівництво відновили у Львові. «Цей неоготичний стиль старої фабрики несе у собі дивовижний шарм», - каже історик та засновник арт-центру Гаральд Біндер.

У Білому домі не бачать ознак переміщення російської ядерної зброї в Білорусь 

Координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Джон Кірбі

Відповідаючи на запитання журналістки каналу CBS про обіцянку президента Росії Володимира Путіна розмістити тактичну ядерну зброю в Білорусі, координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Джон Кірбі сказав: «Ми повинні за цим стежити та побачити, куди це піде».

«Ми не бачили жодних ознак того, що він виконав цю обіцянку або перемістив ядерну зброю. Насправді ми не бачили жодних ознак того, що він має будь-який намір застосувати ядерну зброю всередині України. Очевидно, ми погоджуємося, що ядерну війну не слід вести, жодну ядерну війну неможливо виграти. Очевидно, що це перетне важливий поріг. Я також хотів би вам сказати, що оскільки ми стежимо за цим, і ми стежимо за цим щодня, адже ми повинні, зважаючи на риторику, що лунає з Москви, і риторику, яка лунає з початку війни, - ми не бачили нічого, що змусило б нас змінити нашу стратегічну позицію стримування», - заявив Кірбі в програмі «Обличчям до нації» в неділю.

Як раніше повідомляв Голос Америки, Пентагон заявив, що немає ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю.

«Ми бачили повідомлення про оголошення Росії і продовжуватимемо стежити за цією ситуацією, - йдеться у суботній письмовій заяві прес-служби Міністерства оборони, яку цитує агентство Reuters. - Ми не бачили жодних підстав коригувати нашу стратегічну ядерну позицію, а також жодних ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю. Ми залишаємося відданими колективній обороні альянсу НАТО».

Про свій намір розмістити тактичну ядерну зброю у Білорусі Путін заявив в інтерв'ю, показаному на телеканалі «Россия-24» 25 березня.

За словами Путіна, білоруський керівник Олександр Лукашенко уже довгий час просив його розмістити таку зброю в країні. Як заявив російський президент, до 1 липня має завершитися будівництво в Білорусі сховища для тактичної ядерної зброї. Крім того, Білорусі передано ракетний комплекс «Іскандер», який може використовувати цю зброю, та літаки, які можуть нести ядерні ракети.

Вивчив українську через соцмережі: поради від американця. Відео

Вивчив українську через соцмережі: поради від американця. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:50 0:00

Американець Зак Нельсон вивчив українську мову через соцмережі. Він каже: "Я дуже-дуже люблю українську мову і дуже цікавлюся діалектами".

Більше

Відео - найголовніше

«Митці у війні». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:10 0:00
XS
SM
MD
LG