Спеціальні потреби

Міністр фінансів Кіпру Міхаліс Сарріс заявив, що країна поки що не отримала від Росії обіцяної фінансової допомоги. За інформацією Bloomberg, кіпрські власті розраховують, що Москва перегляне своє рішення і виділить їм кредит.

Переговори про надання Кіпру російського кредиту велися в Москві з 20 березня. З цією метою в російську столицю прибув Сарріс, який в ході свого візиту зустрівся з міністром фінансів Росії Антоном Силуановим і першим віце-прем'єром Ігорем Шуваловим.

Як повідомляє Lenta.ru, Кіпр розраховував на реструктуризацію боргу в 2,5 мільярда євро, отриманого ним у Росії ще в 2011 році, а також на надання додаткового кредиту на п'ять мільярдів євро. В обмін, країна зобов'язалася надати Росії акції кіпрських банків та частки газових родовищ.

Однак, як повідомляє РІА «Новости» з посиланням на Міненерго РФ, пропозиції Кіпру Москву не зацікавили. Про це сказав російський міністр фінансів Силуанов.

«Вчора провели останній раунд переговорів. Переговори закінчилися ... Їх пропозиції були наступні: створити держкомпанію із передачею активів газових родовищ і запропонувати російським інвесторам увійти, купити облігації з подальшим входженням до акції. Наші інвестори розглянули це питання, інтересу не проявили », - пояснив він.

Євросоюз, Європейський центральний банк і Міжнародний валютний фонд погодилися надати Кіпру 13 мільярдів доларів кредиту для уникнення дефолту. Проте, згідно з умовами, кіпрський уряд мусить сам зібрати решту суми, необхідної для фінансового порятунку банків. ЄЦБ дав країні час це зробити до понеділка, 25 березня.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG