Спеціальні потреби

Головний обов’язок кожної людини – бути щасливим, – каже Далай-Лама


Духовний лідер Тибету Далай-Лама нині перебуває з одинадцятиденним візитом у Вашингтоні. Під час свого відвідування американської столиці він зустрівся з рядом американських політиків, втім головна ціль поїздки – поширити слово буддизму та поспілкуватися з послідовниками буддійського вчення у багатоденній молитві та медитації.

Далай-Лама каже, що почуває себе набагато вільнішим з часу відмови від посади політичного лідера Тибету. Втім, за словами Його Святості, він допоможе проводити переговори з Китаєм у разі потреби.

«У мене багато обов’язків, але якщо обраним керівникам Тибету буде потрібна моя допомога – я ніколи не відмовлюсь», – каже Далай-Лама.

Візит Далай-Лами до Вашингтона - перший з того моменту, як він пішов з політики у березні цього року. Минулого року зустріч Далай-Лами та президента Обами у Білому Домі викликала різке незадоволення Пекіну. Далай-Лама каже, що не проти зустрітись з президентом Обамою і цього разу, втім головна мета його візиту – розповсюдження буддійського вчення.


«Я добре знаю президента, так що якщо буде нагода з ним зустрітись – я буду щасливий», – запевняє Його Святість.

Свою відмову від посади глави уряду у вигнанні він пояснив так:

«Світ належить людству. Кожна країна належить своєму народові, а не окремій політичній партії, королю чи навіть духовним лідерам».

Він назвав чотириста річну традицію поєднання Далай-Ламою обов’язків політичного та духовного лідера Тибету застарілою. Також він заявив, що в Китаї наразі назрівають політичні реформи та посилюється духовність.

Своїм же головним обов’язком, як і обов’язком будь-якої людини, він вважає досягнення внутрішньої гармонії.

«Найголовніше – це бути щасливою людиною. І головні наші ресурси у нас всередині. Втім, більшість людей прагнуть іншого: тільки грошей, якихось інших матеріальних цінностей. І це є їх головним джерелом щастя. І це неправильно», – каже Його Святість.

Інше за темою

Відео - найголовніше

Українці у Нью-Йорку помолилися за мир в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:56 0:00
XS
SM
MD
LG