Спеціальні потреби

Далай-лама залишиться лише духовним лідером тибетців


Далай-лама залишиться лише духовним лідером тибетців

Лідер тибетських буддистів Далай-лама заявив, що він планує відмовитися від своєї політичної ролі та передати свої обов’язки обраному лідеру тибетського уряду на вигнанні. Шанований у світі буддистський лідер повідомив про це у четвер у промові в індійському місті Дармасала. Промова була приурочена до роковин тибетського повстання 1959 року проти китайського правління над Тибетом.

Проте лауреат Нобелівської премії миру і далі залишиться духовним лідером тибетського народу. Він сказав, що робить це на користь свого народу і додав, що запропонує конституційні додатки, коли цього місяця збереться на нову сесію тибетський парламент на вигнанні.

Тимчасом у Пекіні представниця Міністерства закордонних справ КНР відкинула заяву Далай-лами про відставку як «трюк для введення в оману» міжнародної громадськості. Вона також осудила парламент на вигнанні як незаконну політичну організацію.

Цього місяця тибетці на вигнанні оберуть також нового прем’єр-міністра з-поміж трьох світських кандидатів. Однак прем’єр-міністр Самдонг Ринпош, який залишає посаду, заявив, що парламент не буде задоволений з приводу відставки Далай-лами з політичної посади та що це буде «довгий і важкий процес».

XS
SM
MD
LG