Спеціальні потреби

Актуально

Уряд США заперечує вплив на надання політпритулку Данилишину

Уряд США заперечує вплив на надання політпритулку Данилишину

Американський уряд заперечує свій вплив на надання Чехією політичного притулку колишньому міністру економіки України Богдану Данилишину. Сьогодні посольство США в Києві оприлюднило заяву, де розповсюджена деякими українськими ЗМІ інформація щодо цього випадку називається недостовірною:

«Останні повідомлення в українській пресі припускають, що уряд США заздалегідь знав про нещодавнє рішення Чехії надати політичний притулок колишньому міністрові економіки України Богдану Данилишину або навіть, що чеський уряд прийняв таке рішення за наполяганням Вашингтона. Ці повідомлення абсолютно хибні. Перед оголошенням цього рішення жодних консультацій з урядом США або його інформування не відбувалося», – йдеться у заяві.

Водночас оглядачі зазначають, що американські урядовці вже вдруге за останній час більш ніж прозоро натякають українській владі, що вбачають в її діях відхід від демократичних принципів. Напередодні помічник держсекретаря Сполучених Штатів з питань демократії і прав людини Томас Мелія назвав рішення Праги про надання притулку Данилишину сигналом Києву. Американський урядовець висловив стурбованість Вашингтона тим, що відбувається в Україні, зокрема вибірковим застосуванням правосуддя, очевидно натякаючи на арешти колишніх урядовців близьких до нинішньої опозиції. Водночас посадовець зазначив, що поки що зарано говорити про міжнародну ізоляцію української влади.

«Я гадаю, що рішення чеського уряду має стати дзвоником для уряду України щодо того, як Європа і міжнародне співтовариство сприймає ці процеси, як обраний Україною шлях оцінює міжнародна спільнота», – зазначив Мелія.

Американський урядовець заявив, що обговорюватиме питання демократії та дотримання прав людини з українськими колегами та представниками неурядових організацій. Українські посадовці продовжують наполягати, що в арештах опозиціонерів немає жодної політики. Вони також переконані, що кримінальне переслідування Юлії Тимошенко та членів її команди не позначиться на стосунках Києва із Європейським Союзом.

Всі новини дня

Інспектори від уряду США не виявили порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Відео

Інспектори від американського уряду не виявили серйозних порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Про це сьогодні вони засвідчили у Конгресі Сполучених Штатів. За слуханнями комітету з міжнародних відносин Палати представників уважно стежила Катерина Лісунова.

Президент України Володимир Зеленський віртуально взяв участь у Саміті демократій у Вашингтоні. Відео

У Вашингтоні офіційно розпочався Саміт демократій, який проводить адміністрація Байдена у партнерстві із кількома країнами з кожного континенту. Основною подією цього дня стало віртуальне засідання, у якому взяв участь й президент України Володимир Зеленський.

"Вагнерівці" зазнають величезних втрат у районі Бахмута - генерал Міллі

Генерал Марк Міллі під час слухань у Конгресі щодо оборонного бюджету США на 2024 рік. REUTERS/Kevin Lamarque

Найманці приватної військової команії "Вагнер" зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Про це заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі під час слухань щодо оборонного бюджету на 2024 рік у Комітеті з питань збройних сил Палати представників США у середу, 29 березня.

Про "вагнерівців" під час слухань на Капітолійському пагорбі поцікавився член Палати представників від Демократичної партії Рубен Галлего. Він запитав у Міллі, чи може генерал поділитися своїм баченням відносин між групою "Вагнер" та регулярними російськими військами на оперативному рівні, та чи змінилася присутність "вагнерівців" в Африці внаслідок війни в Україні.

Міллі відповів, що група "Вагнер" зараз веде бойові дії, в першу чергу, в районі Бахмута. "Там, імовірно, 6 тис. або близько того справжніх найманців і, можливо, ще 20 або 30 тис. новобранців, багато з яких вийшли із в'язниць, і вони зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Українці завдали цим хлопцям багато смертей і руйнувань", - сказав Міллі.

Він додав, що, крім Бахмута, бойовики групи "Вагнер" присутні в багатьох інших місцях, особливо в Західній Африці, де вони "фактично захопили країну."

Міллі назвав "вагнерівців" дуже агресивною групою і зауважив, що найманці є дуже оснащеними та багатими. "Її очолює дуже безжалісний хлопець Пригожин. Він нібито бізнесмен, але за ним стоїть неймовірне кримінальне минуле. Тому це небезпечна група. Вони досить великі. Вони досить потужні, і їм вдалося досягти принаймні частини Європи та Африки, і, можливо, деяких частин Близького Сходу," - зазначив генерал.

Як раніше писав Голос Америки, російський наступ під Бахмутом в основному вдалося зупинити. Ситуацію для Росії, імовірно, погіршили тертя між російським Міністерством оборони та групою "Вагнер. За даними британської розвідки, Росія, найімовірніше, перекинула свої ударні сили в район Авдіївки, що на південь від Бахмута, і на північ – в напрямку Кремінної та Сватового, але і там, на думку британських дослідників, Росія також переходить до оборони і може щонайбільше сподіватися стабілізувати фронт.

Популяризаторка української кухні «Пані Стефа» приїхала до США досліджувати кухню діаспори. Відео

Відома популяризаторка української кухні «Пані Стефа» вже понад десять років відтворює старовинні галицькі рецепти. Відео з її гастрономічними дослідженнями та кулінарними цікавинками надзвичайно популярні.

Сенаторка Джин Шагін: Нам потрібно зробити все можливе, щоб українці отримали усю необхідну сучасну зброю. Відео

Українська готовність боротися за власну державу та демократію надсилає важливий сигнал не лише Росії, але й Китаю та іншим автократам. Таку думку висловила сенаторка-демократка Джин Шагін в ексклюзивному інтерв’ю для Голосу Америки.

Більше

XS
SM
MD
LG