Спеціальні потреби

У Давосі збереться економічна еліта світу


Швейцарський економіст і засновник Світового економічного форуму Клаус Шваб

Повільне економічне видужання Заходу та підсилення Сходу – такими будуть домінуючі теми дискусій на економічному форумі у швейцарському місті Давос.

Керівникам країн, бізнес-лідерам та іншим відомим людям є про що хвилюватися під час п’ятиденного Світового економічного форуму.

На форумі йтиметься про ряд проблем – починаючи з кліматичних змін до проблем геополітичних конфліктів, міграції та заборгованості урядів.

«Світ ще ніколи не стикався зі стількома змінами в той самий час, – каже швейцарський економіст та засновник Світового економічного форуму Клаус Шваб. – І роль нашого щорічного зібрання полягає не лише у розмовах про ці випробування, а в тому, аби надати систематичну стратегічну картину того, що важливе в глобальному масштабі і, якщо можливо, знайти розв’язку цих проблем».

Очікується, що статус великодержав Індії та Китаю буде темою, яка найбільш обговорюватиметься. Наразі учасників найбільше хвилює інфляція в Китаї, дисбаланс у торгівлі та грошовому обігу між Пекіном та Заходом. Головний економіст у Лондонському центрі економічних реформ Саймон Тілфорд очікує, що повільне економічне одужання у США та Європі також стане темою дискусії у Давосі.

«Криза у Єврозоні, звичайно, домінуватиме до певної міри. Я думаю, основне занепокоєння – це слабкість темпів економічного одужання в США та Європі і проблеми перегрівання Китаю», – каже він.

Очікується, що до Давоса прибуде 2500 учасників. Серед них – 35 керівників країн та керівництво 1400 впливових організацій. Російський президент Володимир Медведев, який повинен був виступати на форумі, переніс свій візит через вибух у московському аеропорту.

Серед інших виступаючих – французський президент Ніколя Саркозі, німецький канцлер Анґела Меркель, мексиканський президент Феліпе Кальдерон та президент Південно-Африканської Республіки Джейкоб Зума.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG