Спеціальні потреби

Актуально

Давоський форум пройде цьогоріч в онлайн-форматі, - бізнеси рахують збитки, а місцеві полегшено зітхають

Іще рік тому швейцарські студенти протестували проти проведення на гірськолижному курорті Давос Світового економічного форуму. Активісти вийшли із табличками “Stop (f)lying to us” (гра слів, що закликає: "Припиніть літати до нас - припиніть брехати нам", - ред). Однак цьогоріч перельоти не становлять проблеми.

Щороку з 1971-го 10-тисячне містечко приймало тисячі світових лідерів, бізнесменів, представників делегацій та журналістів. Місцеві жителі часто нарікали, що через наплив важливих гостей життя у Давосі буквально зупинялось: численні поліцейські кордони перекривали дороги, готелі - від найдорожчих до найдешевших - були повністю заброньовані.

Давос-2021, що розпочинається у понеділок 25 січня, через пандемію коронавірусу проходить в онлайн-форматі. Окрім того, у Швейцарії, як й у більшості країн Європи, залишається чимало обмежень для туристів. Через це зазвичай популярний гірськолижний курорт зараз пустує.

Представники туристичної галузі - у розпачі. "Подивіться, все пусто. Зазвичай усі готелі повністю заброньовані у цей час", - каже Рето Бранші, директор місцевого туристичного офісу. За його словами дозвіл на проведення дозвілля на вулиці, як-то катання на лижах чи сноуборді, дещо допомагають пом'якшити наслідки браку гостей. Але зазвичай тут відпочивають 35% іноземних туристів, а цього року - лише 10%.

Свеа Меєр, власниця кафе у Давосі, каже, що мусила звільнити частину працівників й готується до того, що Світовий економічний форум не повернеться до містечка ніколи: "Я не бачу нічого доброго у скасуванні, ми вибудували стільки відносин протягом років, зав'язали дружбу".

Проте чимало місцевих кажуть, що цілком задоволені тишею й спокоєм, тож зовсім не сумують за світовими лідерами, десятками їхніх помічників та охоронців, протестувальниками, а також численними незручностями, які ті приносять у розмірене життя швейцарців.

Дивіться також: Як українськї страви гуртують діаспору у США

Як українськї страви гуртують діаспору у США
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:54 0:00

Всі новини дня

“Не маючи успіхів в бою, росіяни підірвали Каховську ГЕС”, – заступник генпрокурора України. Відео

Українська генпрокуратура розслідує підрив Каховської ГЕС як воєнний злочин – порушення правил ведення війни та екоцид. “Немає жодних сумнів, що Каховську ГЕС підірвали російські війська”, – говорить перший заступник генпрокурора України в інтервʼю з Олексієм Коваленком.

В комітеті Сенату США підтримали резолюцію, яка засуджує депортацію українських дітей до Росії. Відео

Законодавці в комітеті Сенату із міжнародних відносин підтримали резолюцію, яка засуджує депортацію українських дітей до Росії. За цими слуханнями стежила Катерина Лісунова.

До Хмельницького прибув перший потяг із Херсона: херсонці розповідають про пережите. Відео

На Хмельниччину прибув евакуаційний потяг з Херсону. У кілька валіз переселенці вмістили все життя. Не забули забрати і домашніх улюбленців.

В американському Конгресі не вірять заявам Росії щодо підриву Каховської дамби. Відео

В американському Конгресі не вірять заявам Росії щодо підриву Каховської дамби. Законодавці від обох партій виступили зі словами підтримки України та закликали притягнути до відповідальності винних у руйнуванні Каховської ГЕС.

Переговори Ріші Сунака та Джо Байдена у Вашингтоні – що казали про підтримку України. Відео

Британський прем’єр Ріші Сунак зустрівся із президентом США Джо Байденом у Вашингтоні. Лідери провели закриту зустріч у Білому домі і пізніше відповіли на питання преси.

Більше

XS
SM
MD
LG