Спеціальні потреби

Військові США вивчають іноземні мови за допомогою унікальних методів викладання

  • Голос Америки

При Міністерстві оборони США працює Центр вивчення іноземних мов - найбільший у всьому світі. Студенти Центру, військові американської армії та службовці ряду інших федеральних агентств США, вивчають не лише іноземну мову, але і отримують знання з культури, історії та традицій країн чи регіонів, з якими пов’язана їх служба.

У каліфорнійському містечку Монтерей у Центрі іноземних мов Міністерства оборони США 3500 військових вивчають 24 мови.

Завдяки успіху Центру, у Міноборони США зацікавлені включити у навчальну програму основи мови та культури народів Іраку, Афганістану та Пакистану для військових, які служитимуть там.

Керівник Центру Дональд Фішер розповідає про унікальність свого закладу:

«По-перше навчання тут безкоштовне. Нашим студентам від 18 до 22 років, всі вони перебувають на активній військовій службі. Курс навчання триває, в залежності від складності мови, від шести місяців для найпростіших до п’ятнадцяти для таких мов, як наприклад арабська, китайська, корейська та японська. Наприклад, курс з фарсі триває 47 тижнів.

Вивчення інших мов займає навіть довше часу. Так, вивчення мови мандарин - однієї з найскладніших для англомовних студентів - триває 64 тижні.

Викладач мови мандарин Чін Лін-Лі каже, що більшість студентів, здатні побороти складнощі. Важко доводиться, як студентам, так і викладачам. Однак, викладати та вивчати мову такого рівня складності, на думку Чін Лін-Лі, дуже цікаво.
Класи тут невеликі: від шести до десяти студентів. Викладачів у Центрі - 2250. Не вистачає, каже Фішер, вчителів фарсі. Сьогодні у них їх лише 150, а потрібно більше.
Наші студенти, починаючи курс, взагалі не знають нічого ні про мову фарсі, ні про Іран, ні навіть про те, де розташована країна.

Шакіба Бадіхі викладає фарсі у Центрі з 2000 року. Вона каже, що більшість її студентів не мають уявлення про мову і починати доводиться з нуля:

«Наші студенти, починаючи курс, взагалі не знають нічого ні про мову фарсі, ні про Іран, ні навіть про те, де розташована країна. Починаємо навчання з абетки, далі вчимо їх іранській культурі, національним особливостям, релігійним святам».

У 2009 році, Стенлі Маккристал, тоді командувач міжнародними силами в Афганістані наказав, щоб у кожному загоні під його командуванням принаймні один офіцер володів мовою дарі.

Відтак у 2010, Пентагон зобов’язав усіх солдатів, що прямують на службу в Афганістан та Ірак, а згодом і увесь склад Міністерства оборони пройти спеціальне Інтернет-тренування. Курс триває шість годин та включає ознайомлення з культурою регіону, базову лексику та військову термінологію.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG