Спеціальні потреби

«Партія Світлани», а за нею - партії Міші та Наді - оглядачі дали платформі на базі «Демальянсу» ім'я та оцінку


В Україні формуються нові партії. Сьогодні оголошено про «Демальянс». Екс-президент Грузії Саакашвілі каже, що в Україні переможе нова політсила, і працює на створенням такої.

«Партією Світлани» запропонував називати нову політичну платформу, яка формується в Україні на базі партії «Демократичний альянс» відомий публіцист Петро Померанцев, відомий дослідженням російської пропаганди.

Ми будуємо демократичну, абсолютно не олігархічну політичну партію

Про створення нової політичної сили на базі «Демальянсу» з залученням проєвропейських демократичних політиків і реформаторів стало відомо 30 червня. Серед ініціаторів створення партії є депутати, які пройшли до Верховної Ради за списками блоку Петра Порошенка, - Світлана Заліщук, Мустафа Найєм, Сергій Лещенко, а також позафракційна Вікторія Пташник, обрана до ВР за списком «Самопомочі» - повідомляє Бі-Бі-Сі.

«Ми будуємо демократичну, абсолютно не олігархічну політичну партію», - заявив про нове формування голова «Демальянсу» Віталій Гацько.

start-up сила, що складатиметься із зовсім різних, але у своїй більшості абсолютно нових людей

Повідомляється, що нова партія збереже назву «Демократичний альянс», але ідея Петра Померанцева назвати її «Партією Світлани» сподобалась деяким оглядачам.

«Вона - фантастична жінка і має бути президентом усього, що можна», прокоментував новий політичний проект за участі Світлани Заліщук Владислав Давідзон, редактор англомовного видання Odessa Review.

«Це може бути значною та позитивною подією для України», - вже серйозно заявив про формування нової політсили Як Кернс, співзасновник мережі політичних активістів European Leadership Network.

Оголошення про створення нової політсили відбулося на фоні тривалих переговорів про можливість створення в Україні партії за участі голови Одеської ОДА Міхеїла Саакашвілі та відомих політиків-єврооптимістів.

У майбутньому на Україну можуть чекати і партії Надії Савченко та Міхеїла Саакашвілі - твітує британський блогер Джим Тодд.

Інші - не відкидають можливості того, що Саакашвілі приєднається до даної політсили з часом.

«Саакашвілі не причетний до "Демократичного альянсу", але лідери не виключають пізнішого об'єднання з утворенням над яким він працює», - твітував сьогодні Ґуллівер Краґґ, журналіст France 24.

Саакашвілі неконтрольований, тому його і не включили до складу політсили на базі «Демальянсу» - пише у Twitter Владислав Давідзон, редактор англомовного видання Odessa Review.

Тривалий час українське суспільство очікує на радикальні і системні зміни, безкомпромісну та рішучу боротьбу з усіма проявами корупції на всіх рівнях

Сам Міхеїл Саакашвілі днями на ствої сторінці у Facebook висловив упевненість, що в Україні можуть відбутись передчасні вибори до Ради, перемогу на яких здобуде «start-up сила, що складатиметься із зовсім різних, але у своїй більшості абсолютно нових людей».

Тоді ж про початок процесу формування «абсолютно нової за своєю суттю і принципами політичної сили» заявив близький до Саакашвілі екс-заступник генпрокурора України, Давіт Сакварелідзе.

«Тривалий час українське суспільство очікує на радикальні і системні зміни, безкомпромісну та рішучу боротьбу з усіма проявами корупції на всіх рівнях. Владна еліта десятиліттями вперто ігнорує цей суспільний запит, тасуючи стару кадрову колоду», - відзначив Сакварелідзе на своїй сторінці у Facebook. Про назву політсили над якою працює екс-прокурор, не повідомлялось.

З одного боку, люди не люблять політиків і хочуть, щоб вони були чесними. З іншого боку, люди не хочуть іти в політику, але хочуть змін

Натомість офіційний старт формації на основі «Демальясну» буде дано 9 липня - повідомляє «Демократичний альянс» на сторінці у Facebook.

«Ми об’єднуємося заради ідеалів, які ми відстоювали на Майдані. Це об’єднання включатиме в себе людей, які вам відомі за участю в різноманітних ініціативах та рухах: це єврооптимісти, “Нові країна”, об'єднання "Реформи мають бути справжніми". Звичайно, ці представники діють як індивідуальності і не уповноважені представляти всі ці рухи. Це громадяни, які готові до змін в країни. Вони будуть брати участь у створенні нової політичної сили на базі партії “Демократичний альянс”», - заявив учасник політсили, нардеп Сергій Лещенко.

«З одного боку, люди не люблять політиків і хочуть, щоб вони були чесними. З іншого боку, люди не хочуть іти в політику, але хочуть змін. Ми вважаємо, що без таких людей, які сьогодні критикують владу, знають, як потрібно робити і як взяти відповідальність, ми не зможемо реалізувати ту місію, про яку ми сьогодні заявили. Тому ми запрошуємо до активної співучасті громадян, які готові на національному і регіональному рівні брати на себе відповідальність. Її можна взяти в різний спосіб. Можна стати волонтером, можна стати членом платформи, або експертом, який буде допомагати напрацьовувати програму і працювати над законопроектами. Ми пропонуємо внутрішню конкуренцію і демократичну систему ухвалення рішень, колективне лідерство», - зауважила щодо нової політсили нардеп Світлана Заліщук.

Дивіться також: Елітна школа за ізраїльським зразком підготувала Україні лідерів

  • 16x9 Image

    Олексій Кузьменко

    Коли я представляю себе людям, яким хочу сподобатись, кажу, що вільно сідаю на шпагат. Після цього додаю (якщо ще є кому), що я журналіст-розслідувач. Обидві тези – майже правда. У відповідь мене, буває, питають, чи я пишу про спортивну гімнастику.

    Журналіст, синхронний перекладач у команді Української служби. Людина з фантастичною пам’яттю щодо того, хто винен мені гроші, а також усіляких фактів, які мене цікавлять. Затятий фізкультурник, бігун, колекціонер кіно-плакатів та власник низки музичних інструментів, на яких не вмію грати.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG