Спеціальні потреби

Американці святкують День незалежності


4 липня Сполучені Штати Америки відзначають 245-й День незалежності країни. Це національне свято у США було запроваджено з нагоди підписання 4 липня 1776 року Декларації незалежності США від Об'єднаного королівства Великої Британії.

Напередодні президент США Джо Байден взяв участь в церемонії натуралізації нових громадян. Під час урочистої церемонії, що відбулась у Білому домі, 21 особа отримала американське громадянство. "Мрії імігрантів, таких як ви, будують Америку і продовжують вливати нову енергію, життєвість та нову силу", - звернувся Байден до учасників.

Сам він святкуватиме у Білому домі, куди на знак вдячності за їхню роботу під час пандемії запрошено тисячу працівників невідкладних служб.

4 липня американці відвідують урочисті паради, дивляться святкові концерти за участі провідних зірок і військових оркестрів й влаштовують барбекю - ці традиції відновлюються на тлі послаблення карантинних заходів, хоча адміністрації Білого дому не вдалось досягти поставленої мети - до Дня незалежності вакцинувати 70% дорослого населення через небажання частини людей щеплюватись.

При цьому, минулого тижня Міністерство внутрішньої безпеки попередило місцеву поліцію про підвищену загрозу з боку "внутрішніх екстремістських груп", пише ABC.

А родзинкою святкувань, як завжди, стануть феєрверки, чимало з яких було скасовано торік. Найбільші салюти заплановано у Нью-Йорку та Вашингтоні.

Крім того, зазвичай чимало жителів країни подорожує на ці святкові вихідні. За прогнозами, із часу пандемії цими днями американці поб'ють рекорд із кількості подорожей як літаком, так і на власному авто. Ціни на готелі в середньому на 44% вищі, ніж торік, авіаквитки - дорожчі на 24%, пише CNN.

Президент України Володимир Зеленський у соцмережах надіслав свої привітання: "Щирі вітання президенту Сполучених Штатів Джо Байдену і американському народу з Днем незалежності! Наші країни об’єднують демократичні цінності та прагнення свободи. Наша дружба і стратегічне партнерство творять спільну історію успіху. Вдячний Сполученим Штатам за незмінну підтримку суверенітету".

У матеріалі використані джерела: CNN, ABC, Reuters

Дивіться також: Святкування ідей, свобод, прав і цінностей: представники діаспори про День незалежності США. Відео

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG