Спеціальні потреби

Актуально

Не більше однієї котлети на тиждень, але більше овочів радять їсти для здоров’я і для планети

М’ясна крамниця в Буенос-Айресі, Аргентна. 29 жовтня 2018 р.

Група науковців розробила рекомендації щодо харчування, втілення яких має на меті прогодувати здоровою їжею 10 мільярдів людей (прогноз населення 2050 р.), зменшивши при цьому шкоду для планети.

Харчування базоване на рослинній їжі і з меншою часткою харчів тваринного походження приносить користь і здоров'ю, і довкіллю.
Професор Волтер Віллетт, Гарвардський університет

Міжнародний медичний журнал Lancet оприлюднив результати дворічної роботи спеціального колективу з 37 авторів EAT-Lancet Commision, які рекомендують у харчуванні віддавати перевагу овочам, фруктам та іншій рослинній їжі і обмежувати споживання м’яса й інших продуктів тваринництва.

“Те, як харчі виробляють, і як їх споживають, а також, яку частину з них втрачають, або марнують дуже впливає на стан здоров’я і людей, і планети”, - підкреслюють науковці, вказуючи, що нездорове харчування призводить до 11 мільйонів смертей щороку.

Втілення рекомендацій мало б покращити здоров’я людей, які погано харчуються, а також змінити харчову індустрію, зокрема інтенсивне вирощування худоби, яке спричиняє спустошення дикої природи, підштовхує глобальні зміни клімату і стало серйозним джерелом забруднення довкілля.

“Перехід на здорове харчування до 2050 р. вимагатиме значних змін у дієтах. Глобальне споживання фруктів, овочів, бобових та горіхів необхідно подвоїти, а споживання таких продуктів як червоне м’ясо й цукор треба скоротити на понад 50%. Харчування базоване на рослинній їжі і з меншою часткою харчів тваринного походження приносить користь і здоров'ю, і довкіллю”, - підкреслює один з авторів дослідження, професор Волтер Віллетт з Гарвардського університету.

Ще один провідний автор звіту - шведський професор Йоган Рокстрам наголошує, що “глобальне виробництво харчових продуктів загрожує стабільності клімату й витривалості екосистем. Воно є одним з найбільших чинників у руйнуванні довкілля”.

Що їсти, щоб бути здоровим?

Автори дослідження EAT-Lancet Commision склали таблицю з денними рекомендаціями у грамах:

  • 1. Цільне зерно (пшениця, рис, кукурудза та інше) - 232 гр.
  • 2. Овочі - 300 гр.
  • 3. Фрукти - 200 гр.
  • 4. Молочні продукти - 250 гр.
  • 5. Коренеплоди або крохмалисті овочі (картопля та інше) - 50 гр.
  • 6. Білки: Яловичина, свинина, баранина - 14 гр., куряче м’ясо - 29 гр., яйця - 13 гр., риба - 28 гр., бобові - 75 гр., горіхи - 50 гр.
  • 7. Жири: ненасичені олії - 40 гр., насичені олії 11,8 гр.
  • 8. Цукри - 31 гр.

Запропоновані науковцями харчові норми передбачають зміни у традиціях харчування майже повсюди у світі.

Мешканці країн Європи та Північної Америки мали б різко зменшити споживання м’яса.

Згідно з підрахунками у США, наприклад, споживання червоного м’яса треба зменшити на понад 80%, а у Європі на понад 70%.

У країнах Східної Азії треба було б зменшити споживання риби, а в африканських та деяких інших країнах кращим для здоров’я вважають зменшення у раціонах частки крохмалистих коренеплодів на зразок касави.

Інтенсивне сільське господарство, особливо тваринництво стало великим джерелом викидів так званих парникових газів, зокрема метану й оксиду азоту, а також великим споживачем питної води й нафтопродуктів у вигляді пального й штучних добрив.

Дивіться також: Демократи у Сенаті не змогли заблокувати плани Мінфіну США зняти санкції із 3-х компаній, пов’язаних із Дерипаскою

Всі новини дня

Росія змінює воєнну стратегію: як Україні та Заходу на це відповідати – думки західних експертів. Відео

За інформацією західних експертів та аналітиків, наступ Росії в Україні втратив темпи – російським силам не вдалось досягнути поставлених навесні цілей своєї повномасштабної війни проти України.

Як буде, ймовірно, розпадатися РФ: аналіз американського дослідника Януша Бугайські. Відео

Високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам - міністр аграрної політики України. Відео

В повному обсязі продовольчу кризу через війну Росії проти України світ відчує в середині літа. При чому високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам, попереджає міністр аграрної політики України Микола Сольський.

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Відео

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Захід, за головування Держсекретаря Блінкена, був ініційований Постійним представництвом США при ООН.

$40 мільярдів допомоги для України. Подробиці, реакції з Конгресу та Білого Дому. Відео

Сенат схвалив законопроект, який передбачає 40 мільярдів доларів допомоги Україні. Наразі документ пішов на підпис до президента Байдена. Київ отримає посолку США – Сенат затвердив на посаді голови американської дипмісії в Україні Бріджит Брінк.

Більше

XS
SM
MD
LG