Спеціальні потреби

Різнонаціональний колектив – перевага, чи недолік?


У Сполучених Штатах національне розмаїття можна спостерігати усюди. З одного боку розбіжності можуть призводити до дискомфорту і, навіть, конфліктів, з іншого – різноманіття збагачує бізнеси та допомагає організаціям процвітати.

Як і в багатьох інших офісах по всій території США, у Податковій адміністрації у Вашингтоні працюють люди різних національностей. Американець індіанського походження Ричард Рейґан прийшов сюди на роботу лише рік тому. Він є членом племені Ламбі-Чіро і каже, що дуже здивований тому, наскільки мало люди, які працюють з ним, знають про корінних американців. Ричард додає, що це непогана нагода навчити своїх колег історії:

«Як виявилося, вони досить відкриті до всього нового і готові змінити свою, подекуди негативну думку про минуле індіанців та корінних жителів Аляски».

Співробітниця Ричарда – Елейн Ху говорить, що корінні американці є лише однією з багатьох расових та етнічних груп тут, у Податковій службі США. І різноманіття це не просто питання раси.

«У Податковій службі США працює дві третини жінок. Більше 40% робітників відрізняються за кольором шкіри. У нас також працює 10% інвалідів. Тож в загальному ми дуже різноманітні», – каже Елейн Ху.

У США законодавство забороняє дискримінацію за ознакою раси, кольору шкіри, статі, релігії чи національного походження. Цей закон покликаний гарантувати рівні права у працевлаштуванні і отриманні освіти. Але все це також допомагає й розвитку. Елейн, американка з азійським кореням, каже, що люди різного походження завжди привносять щось нове в робочий колектив, а це може збільшити творчий потенціал:

«Якщо навколо вас люди, які у всьому з вами погоджуються, виглядають, як ви, думають, як ви, знаходять такі ж рішення, то ви можете подумати, що знаходитеся в чудовій атмосфері, адже тут ніколи немає розбіжностей. Втім, разом з тим, ви зіштовхуватиметеся також і з тими ж проблемами та перепонами».

Однак, розмаїття має й свої недоліки, як наприклад нерозуміння людей і упереджене ставлення. Моніка Дейві, яка очолює тут один з відділів каже, що Податкова адміністрація активно працює в тому напрямку, щоби зменшити усі непорозуміння:

«Ми йдемо до всіх і влаштовуємо презентації, тренінги, аби розказати людям про переваги різноманіття і продемонструвати це на конкретних прикладах».

Експерт з цього питання Говард Росс каже, що такі тренінги є дуже важливими. Говард видав книгу на цю тематику і каже, що вільне пересування людей по всій планеті змінило тканину суспільств:

«Наприклад, у таких країнах як Данія і Швеція, 40 років тому лише 3-4% населення були народжені закордоном. Тепер ця цифра становить 15% і наближається до 20%. Також у Японії активно розглядається питання залучення до професійного життя жінок та іммігрантів. І це – приклади країн, де люди ще 20 років тому не говорили про питання різноманіття».

І у час, коли світ єднається дедалі сильніше як у справжньому вимірі так і віртуально, корпорації та уряди відкривають для себе переваги різноманітності.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG