Спеціальні потреби

Діти Донбасу і війна


Мешканець Донбасу зі своїми дітьми у підвалі

За даними ЮНІСЕФ, 1 мільйон 700 тисяч дітей постраждали внаслідок війни на cході України – через брак належного харчування, медичного забезпечення та житла. Батьки ж і лікарі найбільше переймаються про психологічний стан цілого покоління, яке виростає під свист ракет і ревіння танків.

Діти із села Чермалик, що під Волновахою, граються у «війнушки», ховаючись у воронках, залишених від ударів справжніх «градів»

«Бам-бам-бам» (стріляє малий)

Хлопці дружать із українськими солдатами із сусідньої військової бази. Коли неподалік тривають реальні бої – діти теж вдають, що атакують противника.

«Ми граємо у «війнушки». Всією бандою проти ДНР-овіців. Вони стріляють, а ми їм відповідаємо».

І хоч замість рушниці у нього – дерев’яна палиця – Толік на власні очі бачив справжні бої. А під час одного з обстрілів, сам ледь не загинув від осколка. Він каже:

«Ось сюди. Мені куртку порвала і пролетіла далі. Словом, як то кажуть - народився у сорочці».

За 130 кілометрів звідти, на підконтрольній сепаратистам території інші діти грають у ті ж ігри, але герої та вороги у них інші. Ці сироти залишились без нічого – окрім поглядів на життя, привитих колись їхніми родичами. Українську армію називають «укропами», оперуючи лексиконом російського телебачення.

«Вони також людиАле вони вбивають інших людей. Я знаю, мені дідусь розповідав».

Цих дітей покинули двічі. Спершу біологічні батьки. А потім – і ті, які їх всиновили - український уряд припинив видавати соціальні виплати на підконтрольних сепаратистам територіях.

«Я сумую за мамою. Так всі сумують».

За даними ЮНІСЕФ, 1 мільйон 700 тисяч дітей постраждали внаслідок війни на Сході України з обох боків. Через брак належного житла, харчування, медичного захисту та освіти.

Проїжджає танк – дитина дивиться.

Тисячі родин змушені хиститися у імпровізованих притулках після того, як їхні оселі зруйнували ракети. Батьки наразі найбільше бояться – що станеться із їхніми дітьми, зрощеними на колискових під ревіння танків та свист ракет.

Говорить Тетяна, жителька Попасної:

«Дитині три роки. Вона розуміє, що таке танк. Це ненормально. Що буде із цими дітьми? І чи буде щось? Вони зростають на руїнах».

  • 16x9 Image

    Юлія Ярмоленко

    Юлія Ярмоленко приєдналася до Української служби "Голосу Америки" 2015-го. До цього 6 років працювала кореспондентом міжнародного відділу новин на телеканалі “ICTV”. Висвітлювала знакові події у 15 країнах світу – від Всесвітнього економічного форуму в Давосі і до Венеційської бієнале. Закінчила Інститут журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка із дипломом магістра. Киянка.

    Захоплюється фотографією, танцює румбу, співає італійською, зловживає словами «пацани» і «па-па». 

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG