Спеціальні потреби

Актуально

"Дражнять ведмедя" – ВПС США планують будувати інфраструктуру в Східній Європі – DefenseNews

Міністерство оборони США розширює присутність в Європі. Військово-повітряні сили США збільшують фінансування, яке дозволяє їм розміщувати потужності і діяти ближче до західного флангу Росії, йдеться в статті оборонного видання Defense News.

Адміністрація Трампа планує витратити 828 мільйонів доларів в 2019 році з метою розбудови військової інфраструктури в Європі в рамках ініціативи зі стримування російської агресії та підтримки союзників. Практично половина коштів буде використана для фінансування проектів ВПС США, наголошує видання.

Запит на фінансування військового будівництва в рамках ініціативи стримування в Європі (EDI) збільшився більше ніж вдвічі, порівняно з запитом коштів на 2018 рік і склав 6,5 мільярда доларів, порівняно з 4,8 мільярда доларів в 2018 році.

Ідея полягає в тому, що якщо Росія проведе вторгнення до якоїсь країни Європи, наприклад, Латвії, ВПС США могли б швидко відповісти, мати підтримку в перевантаженні, заправці та ремонті
Defense News

З цих коштів, ВПС планують витратити 368.6 мільйона доларів на встановлене устаткування та 363.8 мільйона доларів на військове будівництво. Це практично відповідає цифрам 2018 бюджетного року, однак, значно перевищує 2017 рік, коли ВПС США отримали лише 31,2 мільйона доларів у коштах на встановлене устаткування і 85,4 мільйона доларів на військове будівництво.

Ідея полягає в тому, що якщо Росія проведе вторгнення до якоїсь країни Європи, наприклад, Латвії, ВПС США могли б швидко відповісти, мати підтримку в перевантаженні, заправці та ремонті, пише Defense News.

Сухопутні війська США продовжать бути основним компонентом військових зусиль США в Європі. Біля 2,5 мільярда доларів буде спрямовано на фінансування купівлі встановленого устаткування, а 921 мільйон доларів буде спрямований на фінансування ротації американських військ в Європі.

Ми бачимо усвідомлення того, що неможливо захистити Східну Європу з території Західної Європи
Марк Кенсіан

Водночас, інвестиції до ВПС США будуть проведені в час, коли їх присутність Європі скоротилась до 34 000 особового складу, шести діючих баз, 204 літаків – з 72 000 особового складу, 25 основних діючих баз і 805 літаків в 1990-х роках, наголошує видання.

«Ми бачимо усвідомлення того, що неможливо захистити Східну Європу з території Західної Європи», - вказує Марк Кенсіан, провідний радник з міжнародної безпеки аналітичного центру CSIS.

«Якщо всі ваші сили – в Німеччині, і в разі надзвичайної ситуації ви намагаєтесь перемістити їх на схід, це забере забагато часу. Лише оформлення документів (з Німеччини до Польщі) забере тижні. Очевидно, краще мати сили в Східній Європі», - додав Кенсіан в коментарі виданню.

Дивіться також: ​Час-Тайм. Психологічна допомога українським бійцям за стандартами США

Час-Тайм. Психологічна допомога українським бійцям за стандартами США
please wait

No media source currently available

0:00 0:15:00 0:00

Всі новини дня

“Щоб люди мріяли жити в Україні”: інтерв’ю з командувачем ВМС України Олексієм Неїжпапою. Відео

Командувач ВМС України Олексій Неїжпапа отримав звання віце-адмірала через два дні після затоплення флагманського корабля Чорноморського флоту Росії «Москва». Мирослава Гонгадзе поспілкувалася з командувачем під час патрулювання Дніпра про звільнення о. Зміїний та бойовий дух ЗСУ.

В Конгресі США розглядають додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Відео

У Конгресі США сьогодні розглядають додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Окрім прямої військової та економічної підтримки, законопроект передбачає виділення коштів на "підготовку та відповідь на потенційні ядерні та радіологічні інциденти".

ЄС оголосив про новий пакет заходів проти Росії. Відео

ЄС оголосив про новий пакет заходів проти Росії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:34 0:00

Євросоюз оголосив про новий пакет заходів проти Росії. Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн та головний дипломат ЄС Жозеп Боррель пояснили: санкції стосуватимуться експортно-імпортних обмежень – і є відповіддю на нову ескалацію війни в Україні.

“Надсилають повістки всім підряд”: росіяни масово виїжджають з Росії в Грузію, щоб ухилитися від мобілізації. Відео

Чоловіки виїжджають з Росії, щоб ухилитись від мобілізації. Тисячі людей стоять в черзі на в'їзді в Грузію. Значна частина грузинів побоюється, що із тими, хто проти російського вторгнення в Україну, прибудуть і ті, хто підтримує політику Кремля, але не хоче воювати особисто.

CША оголосили пакет військової допомоги Україні на суму в понад 1 мільярд доларів. Відео

США оголосили пакет військової допомоги Україні на суму в 1 млрд дол. В нього входять 18 систем HIMARS, боєприпаси до них та інше озброєння. Також США готують санкції у відповідь на проведення РФ того, що вона називає референдумами на тимчасово окупованих територіях України.

Більше

XS
SM
MD
LG