Спеціальні потреби

Актуально

Росія дражнить Україну в Вашингтоні за американські гроші – Atlantic Council (оновлено)

Путін та Ґерґієв оглядають нову сцену Маріїнського театру

На 13 листопада в Національному соборі Вашингтона заплановано концерт російського маестро Валерія Ґерґієва та піаніста Деніса Мацуєва. Старший науковий співробітник аналітичного центру Atlantic Council, позаштатний редактор канадського видання National Post Даян Френсіс виступила зі статтею, пояснивши чому, на її думку, цей концерт має бути скасовано.

Френсіс проводить паралель з концертом українки за походженням піаністки Валентини Лисиці, яка в квітні 2015 року мала виконувати Другий концерт Рахмінанова для фортепіано із Симфонічним оркестром Торонто.

Однак, її виступ було скасовано через образливі антиукраїнські висловлювання пані Лисиці в соціальних медіа, де вона має численних послідовників.

"Будучи однією з найголовніших культурних установ Канади, нашим пріоритетом є залишатись сценою для величної світової музики, а не для думок, які глибоко образливі для частини громадськості", - заявив керівник Симфонічного оркестру Торонто Джефф Мелансон.

Пані Лисиці заплатили і вона мала змогу виступати на менших сценах Канади, повідомляє Даян Френсіс, яка на той час була одним із директорів Симфонічного оркестру Торонто.

"Зараз, більш ніж два роки потому, з тих самих причин, я переконана, що концерт запланований на 13 листопада в Національному соборі Вашингтона, який називається «Концерт за єдність» не повинен відбутись", - пише дослідниця. Національний собор Вашингтона є однією з видатних пам'яток Вашингтона.

Нацоніальний собор Вашингтона
Нацоніальний собор Вашингтона

Валерій Ґерґієв та Деніс Мацуєв обидва в 2014 підписали лист на підтримку використання президентом Путіним військової сили проти України, нагадує Френсіс.

"Така політика Путіна призвела до 10 000 жертв і примусила 1,6 мільйонів українців полишити свої домівки. 298 пасажирів рейсу Малайзійських авіаліній загинули через ракету, випущену російським Буком.

Особливо дратує підтримка з боку аналітичної установи Wilson Center’s Kennan Institute, яка є одним із спонсорів концерту, адже її діяльність частково фінансується урядом США і має бути безсторонньою
Даян Френсіс

Навіть після всього цього і незважаючи на протести на їх концертах проти підтримки музикантами дій Путіна в Україні та політики Путіна стосовно ЛГБТ-спільноти, жоден з цих музикантів не відкликав свою підтримку політики Путіна і не засудив її трагічні наслідки", - зазначає Френсіс.

Очевидно, Ґерґієва і інших неможливо переконати, заявляє дослідниця.

Справжнє питання, чому їм допомагають американські спонсори?

Цей проект з залученням обох країн, дозволяє Росії кепкувати з руйнації в Україні, частково завдяки впливовим американським діячам та грошам, переконана Френсіс.

Обурливими також є заяви Ґерґієва про те, що критика дій Росії, це окрема думка, а не позиція міжнародної спільноти.

Френсіс наводить такі приклади вияву консолідованої міжнародної позиції як рішення Міжнародного кримінального суду в листопаді 2016 року та політику санкцій Заходу проти Росії.

"Цей концерт не про мистецтво, а про пропаганду. "Концерт за єдність" образливий для українців і суперечить американським цінностям", - переконана дослідниця.

Дивіться також: Антикорупційний суд в Україні - найважливіший наступний крок. Інтерв'ю

Всі новини дня

Делегація Палати представників Конгресу США - з візитом в Україні. Подробиці від конгресмена Фіцпатрика. Відео

Делегація Палати представників Конгресу США перебуває із візитом в Україні. Головною метою цього візиту є оборонна підтримка. Катерина Лісунова спілкувався із одним із членів делегації, конгресменом-республіканцем Браяном Фіцпатриком.

Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео

Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:43 0:00

В воєнних умовах жорстке регулювання курсу дозволило уникнути масштабної кризи в Україні, говорять оглядачі, але і змусило українців згадати що таке чорний ринок валюти. Чого очікувати для гривні і що криється за зростанням курсу рубля - пояснюють аналітики.

Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси. Відео

Протистояння в Чорному морі на тлі загрози продовольчої кризи в світі набирає обертів. Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси і вивезти українське зерно.

Підсумки форуму в Давосі для України. Відео

Підсумки форуму в Давосі для України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:15 0:00

Вплив неспровокованої та невиправданої війни Росії проти України на світову економіку, спричинення нею глобальної продовольчої кризи та шляхи припинення російської агресії були головними темами на цьогорічному економічному форумі в Давосі, який у четвер завершив свою роботу.

«Я їду додому». Чому українці повертаються додому – історія блогерки з Запоріжжя. Відео

Чому українці повертаються додому навіть попри продовження повітряних тривог й загрози обстрілів чи захоплення територій - блогерка Катерина Маркова, яка нещодавно повернулась із Тернопільщини до рідного Запоріжжя, розповіла Марії Прус.

Більше

XS
SM
MD
LG