Спеціальні потреби

Актуально

Маніпуляція снами - чому ні, кажуть експерти

Сновидіння завжди викликали в людей значний інтерес: їх значення намагаються тлумачити, а нездатність їх бачити вважається ознакою значного браку сну чи розладу здоров’я. А чи можна сни «замовляти» та ними керувати? Психологи кажуть, що не лише можна, а у деяких випадках – потрібно.

У фільмі «Початок» крадії проникають до снів людей, аби вкрасти інформацію та вселити свої ідеї. Фільм, звичайно, - наукова фантастика. Але існують люди, які вірять, що можуть контролювати свої сни. Ця суперечлива методика називається «ясні сновидіння». Роберт Ваґґонер присвятив їй книгу, яка так і називається: «Ясні сновидіння: шлях до внутрішнього «я». Він пояснює, що людині, яка бачить «ясні сни», доводиться мати справу з власними думками та емоційними питаннями.

Так було у випадку співачки Евелін Стеттін, яка каже, що лише завдяки снам вона повернулася на сцену.

Евелін боялася виступати перед публікою. Терапевт Лорен Шнейдер каже, що шляхом контролю над сновидіннями навчила її долати свій страх.

«Якщо ви маєте справу з якоюсь проблемою, вона обов’язково з’явиться у ваших снах. І не лише проблема, але і її вирішення», - говорить Шнейдер.

У фільмі «Жах на вулиці в’язів» розповідається про людей, які потерпають від нічних жахів. І у реальному житті ті, хто страждає від посттравматичного синдрому чи депресії, також можуть бачити нічні жахи. Терапевти їх вчать змінювати свої сни, тобто поміняти свій жах так, як ти хочеш.

Доктор Шелбі Геріс радить перед тим, як лягати спати, програти в голові альтернативне завершення свого жаху. Він приводить такий приклад: якщо хтось за вами гониться, уявіть собі, що ця людина перетворюється на вашого чоловіка чи жінку і обнімає вас.

Тара Майєр страждає від нічного жаху, що повторюється.

«Я ніколи не торкаюся поверхні у моїх снах тому, що я прокидаюся від жаху. Я прокидаюся посеред падіння – моє серце калатає. Страшне почуття», - розповідає Тара Майєр.

За допомогою терапевта Тара вчиться контролювати свої страхіття.

А ось порада письменника Дейдра Баррета, автора твору «Комітет сну»: скажи собі в той момент, коли ти засинаєш, щось на зразок: «Якщо я буду падати, я хочу злетіти». І намалюй в голові, як ти падаєш, а потім починаєш летіти.

І мабуть, дійсно, це не погане закінчення для будь-якого нічного жаху.

Всі новини дня

Чому американський ветеран готовий ризикувати своїм життям заради України: історія Джеймса Васкеса. Відео

Американський ветеран Джеймс Васкес вирішив боротися за незалежність України, щойно Росія розпочала вторгнення 24 лютого. Він зібрав своє спорядження, дочекався, поки отримає закордонний паспорт, і поїхав у свою першу в житті подорож до Європи.

Медичне обладнання для українських лікарень збирають волонтери з Нью-Джерзі. Відео

Серед медичного обладнання, яке наразі найбільше потребують українські військові госпіталі, та лікарні, які надають медичну допомогу як військовим, так і цивільним, – це апарати для вакуумного лікування ран, а також фіксатори для кісток.

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:32 0:00

Сполучені Штати сьогодні відзначають День Незалежності. 4 липня святкування відбуваються по всій країні, та, певно, найбільше урочистостей - у Вашингтоні. Цьогоріч участь у параді до Дня Незалежності США вперше взяли і українці.

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:41 0:00

«Перші дні коли ми відчинили двері їдальні, багато хто з людей плакав, вони отримали першу тарілку з гарячою їжею».

Конференція із відбудови України у швейцарському Лугано – заяви, подробиці. Відео

Зусилля з відновлення України після повномасштабного вторгнення Росії можуть коштувати понад 700 млрд доларів, і ключовим джерелом фінансування мають стати конфісковані активи Росії та російських олігархів - таку думку озвучив український прем’єр-міністр на Конференції із відбудови України.

Більше

XS
SM
MD
LG