Спеціальні потреби

Актуально

Витік нафти в Мексиканській затоці додав аргументів природозахисникам

Катастрофа в Мексиканській затоці додала аргументів противникам видобутку нафти в узбережних водах США. Ще за правління Джорджа Буша, притиснута стрибком цін на пальне, адміністрація Сполучених Штатів пропагувала ідею буріння нафти поблизу американських берегів і зокрема неподалік Аляски. Підтримала цю ініціативу і адміністрація Барака Обами, яка щоправда, після трагедії у Мексиканській затоці призупинила цей процес до з’ясування причин аварії.

Розлив нафти у Мексиканській затоці підштовхнув 15 екологічних організацій звернутися до Міністерства внутрішніх справ з проханням переглянути графік розвідувального буріння біля північного узбережжя Аляски.

Говорить представник Ліги дикої природи Аляски Девід Диксон:

«Це можна зупинити розчерком пера міністра Салазара чи президента Обами».

Групи захисту довкілля намагаються зупинити проекти буріння у цьому районі ще з часів президента Буша. Тепер у них з’явилася ще одна вагома причина – аварія на нафтовидобувній платформі. Девід Диксон продовжує:

«Жодне місце на Землі не було більш готове боротися з розливом нафти, ніж район у Мексиканській затоці. У Чукотському морі таких можливостей немає. Найближчий порт знаходиться за тисячу 600 кілометрів».

Навіть незначну за масштабами аварію біля північних берегів Аляски буде важко подолати – наполягають екологи – а це може мати руйнівні наслідки для довкілля. Девід Диксон каже:

«Ми виступаємо за те, щоби зачекати… поки ми не дізнаємося про потенційні наслідки для екосистеми морського середовища, де проходяться буріння. І допоки у нас не буде можливостей і технології зупинити вилив нафти».

Розвідувальні буріння біля берегів Аляски заплановані у двох місцях – у Чукотському морі, що за 80 кілометрів від берега у районі, де полюбляють зупинятися мігруючі кити. Та у морі Бофорта, що 20 кілометрів від Арктичного національного заповідника. Обидва місця знаходяться в суворих погодних умовах, у яких важко працювати. Девід Диксон:

«Крига ускладнить пошуки витоку нафти… з трубопроводу чи гирла свердловини тому що її не видно, все вкрито льодом».

Негайно після інциденту у Мексиканській затоці президента Обама заявив, що США призупиняють всі проекти прибережного буріння до часу з’ясування причин аварії. Але чи розповсюджується це розпорядження на Аляску – не зрозуміло.

Нафтові та енергетичні компанії заявляють, що з тисячі нафтових платформ, які оперують у Мексиканській затоці, лише на одній сталася серйозна аварія, тому це не повинно вплинути на плани буріння поблизу Аляски.

Рендал Луті є директором Національної асоціації морської промисловості, що представляє інтереси понад 250 американських енергетичних компаній. В адміністрації Буша пан Луті працював в Міністерстві внутрішніх справ. Він, очевидно, захищає ідею буріння, але не без застережень:

«Ті, хто виступають проти буріння, я гадаю, побачили для себе чудову нагоду поновити мораторій. Я не вважаю, це відповіддю. Бодай не зараз. Спочатку дізнаймося, що сталося і як вирішити проблему».

Луті погоджується з тимчасовою забороною на буріння у прибережних зонах. Разом з тим він не бачить, чому треба зупиняти розвідувальні роботи біля берегів Аляски, тим більше що дозвіл на це уже є:

«На цьому етапі…я не бачу потреб зупинятися. Водночас, я вважаю, що треба діяти обережно».

Захисники навколишнього середовища вважають, що енергетичні потреби США треба вирішувати не за рахунок нових бурінь, а за рахунок розвитку альтернативних джерел енергії. І хоча розвиток поновлювальних джерел енергії набирає у США швидких темпів, їх далеко не достатньо на цьому етапі для того, щоб витіснити з ринку нафтову і газову промисловості.

Всі новини дня

Тіна Кароль: про творчість під час війни, шлях до перемоги та боротьбу на культурному фронті. Інтерв'ю

Співачка Тіна Кароль від початку повномасштабної російської агресії активно займається культурною дипломатією. Про творчість під час війни, шлях до перемоги та боротьбу на культурному фронті Тіна Кароль розповіла під час візиту до Нью-Йорка.

Стало відомо, на що саме просять Конгрес США виділити додаткове фінансування для України. Відео

В Пентагоні кажуть - не бачать жодних ознак того, що Росія готова припинити війну найближчим часом. Саме тому будуть і надалі продовжувати підтримку України в її боротьбі.

Як кіберкомандування Сполучених Штатів співпрацює з українським урядом? Інтерв'ю

США «проводять заходи у сфері кібербезпеки, які допомагають українському уряду зміцнювати стійкість і захист».

Псевдореферендуми і часткова мобілізація в Росії проявили слабкість Путіна - експерти. Відео

Західні експерти, з якими говорив Голос Америки погоджуються в думці, шо ані "псевдореферендуми", ані погрози, які їх супроводжують не змінять підтримку Заходом України, а також боротьбу за звільнення українських територій.

“Псевдореферендуми, проведені Росією, не мають легітимностi" - Єнс Столтенберг після розмови із Зеленським. Відео

“Псевдореферендуми, проведені Росією, не мають легітимності і є кричущим порушенням міжнародного права. Ці землі – Україна”. Про це заявив Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг після розмови із Володимиром Зеленським.

Більше

XS
SM
MD
LG