Спеціальні потреби

Актуально

Витік нафти в Мексиканській затоці додав аргументів природозахисникам

Катастрофа в Мексиканській затоці додала аргументів противникам видобутку нафти в узбережних водах США. Ще за правління Джорджа Буша, притиснута стрибком цін на пальне, адміністрація Сполучених Штатів пропагувала ідею буріння нафти поблизу американських берегів і зокрема неподалік Аляски. Підтримала цю ініціативу і адміністрація Барака Обами, яка щоправда, після трагедії у Мексиканській затоці призупинила цей процес до з’ясування причин аварії.

Розлив нафти у Мексиканській затоці підштовхнув 15 екологічних організацій звернутися до Міністерства внутрішніх справ з проханням переглянути графік розвідувального буріння біля північного узбережжя Аляски.

Говорить представник Ліги дикої природи Аляски Девід Диксон:

«Це можна зупинити розчерком пера міністра Салазара чи президента Обами».

Групи захисту довкілля намагаються зупинити проекти буріння у цьому районі ще з часів президента Буша. Тепер у них з’явилася ще одна вагома причина – аварія на нафтовидобувній платформі. Девід Диксон продовжує:

«Жодне місце на Землі не було більш готове боротися з розливом нафти, ніж район у Мексиканській затоці. У Чукотському морі таких можливостей немає. Найближчий порт знаходиться за тисячу 600 кілометрів».

Навіть незначну за масштабами аварію біля північних берегів Аляски буде важко подолати – наполягають екологи – а це може мати руйнівні наслідки для довкілля. Девід Диксон каже:

«Ми виступаємо за те, щоби зачекати… поки ми не дізнаємося про потенційні наслідки для екосистеми морського середовища, де проходяться буріння. І допоки у нас не буде можливостей і технології зупинити вилив нафти».

Розвідувальні буріння біля берегів Аляски заплановані у двох місцях – у Чукотському морі, що за 80 кілометрів від берега у районі, де полюбляють зупинятися мігруючі кити. Та у морі Бофорта, що 20 кілометрів від Арктичного національного заповідника. Обидва місця знаходяться в суворих погодних умовах, у яких важко працювати. Девід Диксон:

«Крига ускладнить пошуки витоку нафти… з трубопроводу чи гирла свердловини тому що її не видно, все вкрито льодом».

Негайно після інциденту у Мексиканській затоці президента Обама заявив, що США призупиняють всі проекти прибережного буріння до часу з’ясування причин аварії. Але чи розповсюджується це розпорядження на Аляску – не зрозуміло.

Нафтові та енергетичні компанії заявляють, що з тисячі нафтових платформ, які оперують у Мексиканській затоці, лише на одній сталася серйозна аварія, тому це не повинно вплинути на плани буріння поблизу Аляски.

Рендал Луті є директором Національної асоціації морської промисловості, що представляє інтереси понад 250 американських енергетичних компаній. В адміністрації Буша пан Луті працював в Міністерстві внутрішніх справ. Він, очевидно, захищає ідею буріння, але не без застережень:

«Ті, хто виступають проти буріння, я гадаю, побачили для себе чудову нагоду поновити мораторій. Я не вважаю, це відповіддю. Бодай не зараз. Спочатку дізнаймося, що сталося і як вирішити проблему».

Луті погоджується з тимчасовою забороною на буріння у прибережних зонах. Разом з тим він не бачить, чому треба зупиняти розвідувальні роботи біля берегів Аляски, тим більше що дозвіл на це уже є:

«На цьому етапі…я не бачу потреб зупинятися. Водночас, я вважаю, що треба діяти обережно».

Захисники навколишнього середовища вважають, що енергетичні потреби США треба вирішувати не за рахунок нових бурінь, а за рахунок розвитку альтернативних джерел енергії. І хоча розвиток поновлювальних джерел енергії набирає у США швидких темпів, їх далеко не достатньо на цьому етапі для того, щоб витіснити з ринку нафтову і газову промисловості.

Всі новини дня

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

У Львові місцеві футбольні школи, зокрема академія Львівських Карпат, безкоштовно надають дітям-переселенцям нагоду займатися улюбленим спортом.

Активісти української громади США закликають бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок. Відео

Бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок, закликають активісти Української громади США. Зокрема у штаті Огайо, де розташована фабрика виробника харчів Нестле, місцеві українці вимагають від міжнародної компанії припинити бізнес у Росії.

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Ціни на нафту на світових ринках залишаються на рівні 110-113 доларів за барель. Через високі, хоча і не рекордні, ціни, попри санкції, економіка Росії продовжує функціонувати краще ніж прогнозувалося, вважають певні європейські аналітики. Москва продовжує торгувати нафтою.

Американські фермери скаржаться, що зросла собівартість вирощення їх продукції. Відео

Через війну, врожай в Україні цього сезону буде вдвічі менший ніж торік, прогнозують в українському уряді. Оскільки Україна провідний експортер зернових, світові ціни на пшеницю пішли в гору.

Війна Росії та загроза глобальної харчової кризи. Деталі форуму в Давосі, заяви Байдена в Японії. Відео

Війна Росії в Україні засвідчила, наскільки "економічні відносини з авторитарними режимами можуть створювати вразливість", - заявив генеральний секретар НАТО під час Світового економічного форуму в Давосі, де говорили про Україну, і загрозу глобальної харчової кризи через російську агресію.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG