Спеціальні потреби

Громада волонтерів бореться із стихійними смітниками у всьому світі


Стихійні смітники – проблема, яка вже давно стала загальною для мешканців всієї планети, від країн на шляху розвитку до заможних держав світу. Для Олівієра Джірона боротьба з цим екологічним та суспільним злом стала справою його життя. Після подорожі до історичного міста інків Мачу-Пікчу, місцевість біля якого завалена тоннами сміття, молодий чоловік тепер їздить передмістями Вашингтона у пошуках стихійних звалищ, фотографує їх, а відтак залучає громаду до розчищення території. І кількість волонтерів, готових долучитись до справи оновлення обличчя планети, зростає.

Лісопаркова зона – чудове місце для відпочинку та … нелегального сміттєзвалища. Олівієру не довелось довго переконувати людей зібратися одного дня для розчищення непотребу. Маурін Джоен навіть заохочувала до участі своїх друзів через Фейсбук:

«Це добра справа допомагати екологічному товариству, роботи у них завжди багато».

Волонтер Філіп Летаса обурений тим, що люди дозволяють собі перетворювати зелену зону на сміттєзвалище:

«Це безвідповідально, легковажно та егоїстично. Хтось робить свої проблеми чиїмись».

Активіст сподівається, що їх зусилля привернуть увагу до проблеми забруднення довкілля:

«Ми також сподіваємося довести до відома власників цієї землі, що вони можуть запобігти незаконному засміченню, спорудивши огорожу і поставивши знаки, що забороняють смітити».

Організатор акції Олівієр Джірон використовує сміття, яке збирають волонтери, для створення творів мистецтва, щоби таким чином змусити порушників переоцінити їхні дії:

«Це діалог, який я почав з ними, щоби вони подивилися на своє сміття з іншої точки зору».

Чимало людей у світі вже по-іншому дивляться на сміття, дякуючи глобальному рухові, що почався у 2008-му році в Естонії, де протягом п’яти годин 50 тисяч волонтерів прибирали країну.

«З цього часу рух охопив 85 країн, цього року кампанію назвали «Приберемо світ». У США осередок руху діє у Сан-Франциско, з яким я налагодив контакти, є група і у Нью-Йорку, а тепер я почав рух у Вірджинії», – розповідає Олівієр Джірон.

Ден Дієз, який започаткував екологічний рух на Філіппінах, познайомився з Олівієром через Фейсбук, і на його запрошення приїхав у Вірджинію допомогти розчистити завали сміття:

«Коли я подорожую, я не хочу бути просто туристом. Я хочу бути задіяним у житті громади, ближче пізнати культуру, знайти друзів».

Саме на таких друзів і покладається Олівієр, друзів, які приєднаються до руху очищення нашої планети від сміття.

Показати коментарі (1)

Цей форум було закрито

Відео

Відео затримання Навального. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:20 0:00
XS
SM
MD
LG