Спеціальні потреби

Сейсмологи у США тестують нову систему попередження про землетрус


Сейсмологи у США тестують нову систему попередження про землетрус

Сейсмологи у Каліфорнії тестують нову систему, яка б попереджала людей про наближення землетрусу. В активну роботу її запустили лише на початку вересня, коли територію в районі Ньюголл сколихнув землетрус силою 4,2 бала. Експерти заявили, що нова розробка ефективно спрацювала, і вона може рятувати життя.

Сейсмолог Елізабет Кочран пояснює як працює нова система:

«Ви отримуєте попередження про наближення землетрусу. Якої він буде сили. Вам не треба сидіти і гадати – мені втікати звідси, чи можна просто пересидіти?»

На початку місяця вона сиділа на своєму робочому місці, коли раптом почула попередження: «землетрус силою у 4,2 бала сколихнув Ньюголл, і вона може відчути коливання землі через 5 секунд».

«Я порахувала до п’яти і відчула незначне коливання, так звану хвилю «Сі», – розповідає Елізабет Кочран.

«Це щось неймовірне. Вперше люди отримали спочатку попередження, і аж потім вже відчули коливання», – каже професор Том Хітон.

Коливання середньої сили очікуються через 5 секунд. 5 секунд на перший погляд – надто короткий час для попередження. Втім, цього достатньо, щоби встигнути сховатися. У перспективі науковці хочуть збудувати систему попередження яка б, як у Японії, відключала лінії електропередач і зупиняла швидкісні потяги, аби ті не зійшли з рейок. Чи навіть просто зупинила ліфт на найближчому поверсі, щоби люди в ньому не застрягли. Коли у березні цього року Японію сколихнув потужний землетрус силою 9 балів, чимало людей у Токіо були попереджені за 30 секунд до того, як відчули коливання. Дослідники кажуть, що це може врятувати тисячі життів. На розробку своєї системи Японія витратила півмільярда доларів.

XS
SM
MD
LG