Спеціальні потреби

Актуально

РЄ: Українські вибори не відповідали європейським стандартам

РЄ: Українські вибори не відповідали європейським стандартам

Місцеві вибори 31 жовтня не повністю відповідали європейським стандартам. Про це заявили члени моніторингової делегації Ради Європи, що спостерігали за виборами в Україні.

«Голосування не відповідало тим стандартам, які ми хотіли б бачити. Тобто не були повною мірою дотримані європейські стандарти щодо чесних, прозорих та професійно організованих виборів», – заявила голова делегації Конгресу місцевих та регіональних адміністрацій Ради Європи Гудрун Мослер-Торнстром, чиї слова цитує у вівторок блог Ради Європи «Human Rights Europe».

Представники Ради Європи, зокрема, висловили занепокоєння «прийнятим нашвидкуруч» новим виборчим законодавством, яке уможливило політично незбалансований склад виборчих комісій та зняття кандидатів з реєстрації в останній момент перед виборами, а також вказали на організаційні проблеми на зразок довгих черг на дільницях.

«День голосування продемонстрував недоліки нового виборчого закону, прийнятого лише за три місяці до цих місцевих виборів», – зазначив представник Комітету регіонів ЄС Тііт Калласвее.

Крім того, члени європейської моніторингової місії висловили занепокоєння інформацією про фальшиві бюлетені, вкинуті до скриньок для голосування. До численних судових позовів з оскарженням результатів виборів, на їхню думку, може призвести і той факт, що новий закон давав право виносити рішення 3 із 18 членів комісій.

У своїй заяві делегація Ради Європи відзначила, що вибори 31 жовтня стали кроком назад порівняно з попередніми виборами в Україні.
«Україна вже довела, що може проводити вибори краще. Наприклад, під час президентських перегонів на початку цього року», – підкреслила голова делегації Мослер-Торнстром.

Оприлюднена оцінка Ради Європи перегукується з думкою про ці вибори української опозиції. Місцеві вибори 31 жовтня «не були демократичними та вільними, вони не відповідають загальноприйнятим європейським стандартам, а в багатьох регіонах країни їх результати спотворені». Про це йдеться у спільній заяві опозиційних політичних партій України, яка з’явилась на сайті БЮТ.

На думку опозиції, влада продемонструвала найнижчий рівень організації виборів за всю історію незалежної України. У заяві згадується і про адміністративний ресурс, який використовувався на підтримку правлячої Партії регіонів, і про виборчий закон, написаний «винятково в інтересах Партії регіонів», і про нову технологію «клонування», внаслідок чого «понад мільйон виборців на Київщині, Львівщині, Кіровоградщині, Тернополіллі були позбавлені можливості вільного вибору у зв’язку з неучастю в кампанії опозиційних кандидатів».

«Теперішня влада поклала край започаткованій після Помаранчевої революції традиції проведення чесних виборів. Вона згортає демократію в Україні, і в рамках цього процесу свідомо демонтує механізм вільних та прозорих виборів», – мовиться в заяві опозиційних партій.

При цьому опозиціонери дорікають світовій спільноті за її байдужість.

«Відсутність серйозної реакції європейської та всієї світової демократичної спільноти на масштабні зловживання у виборчій кампанії, які спортворили волевиявлення громадян, нова українська влада сприйме як карт-бланш для подальшого наступу на демократію», – застерігають опозиціонери.
Як відомо, перші висновки міжнародних спостерігачів щодо українських виборів були загалом позитивними. Так, у понеділок місії CIS-EMO та ОБСЄ оприлюднили попередні звіти, у яких вказали на певні порушення, проте назвали вибори такими, що відбулися.

Коментуючи таку оцінку, один з лідерів партії «Батьківщина» Олександр Турчинов висловив здивування з приводу того, що всі міжнародні спостерігачі говорили російською мовою, та назвав спостерігачів із Росії і Туркменистану заангажованими.

Гнівну відповідь Турчинову дало у вівторок українське Міністерство закордонних справ. У МЗС подякували міжнародним спостерігачам, котрі, як було сказано, «підтвердили наявність у країні конкурентної демократії», а Турчинова назвали «очорнителем».

Всі новини дня

Росія змінює воєнну стратегію: як Україні та Заходу на це відповідати – думки західних експертів. Відео

За інформацією західних експертів та аналітиків, наступ Росії в Україні втратив темпи – російським силам не вдалось досягнути поставлених навесні цілей своєї повномасштабної війни проти України.

Як буде, ймовірно, розпадатися РФ: аналіз американського дослідника Януша Бугайські. Відео

Високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам - міністр аграрної політики України. Відео

В повному обсязі продовольчу кризу через війну Росії проти України світ відчує в середині літа. При чому високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам, попереджає міністр аграрної політики України Микола Сольський.

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Відео

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Захід, за головування Держсекретаря Блінкена, був ініційований Постійним представництвом США при ООН.

$40 мільярдів допомоги для України. Подробиці, реакції з Конгресу та Білого Дому. Відео

Сенат схвалив законопроект, який передбачає 40 мільярдів доларів допомоги Україні. Наразі документ пішов на підпис до президента Байдена. Київ отримає посолку США – Сенат затвердив на посаді голови американської дипмісії в Україні Бріджит Брінк.

Більше

XS
SM
MD
LG