Актуально
- Голос Америки
Спортивні клуби як продуценти електроенергії?
Альтернативні джерела енергії, як свідчить практика, можна знайти усюди. Вже давно було придумано велосипед-генератор енергії. Однак лише зараз, з поширенням спортивних клубів, ідея переробки енергії, витраченої спортсменами, на електрику почала набирати популярності. Технологія яка дозволяє переробити вже існуючі велотренажери на генератори енергії повільно, але поширюється у Сполучених Штатах.
В одному з багатьох вашингтонських спортклубів – чергове групове заняття на велотренажерах. Джільєн Кулі займається тут вже чотири роки. Однак цим разом, каже вона, відчуття і навантаження – інші:
«Тепер стало складніше. Я б не сказала, що важче, але складніше. Тепер я ставлю перед собою складніші завдання із переходом на різні рівні».
Велотренажери у залі обладнали технологією із гучною назвою «Зелена революція». З її допомогою енергія, витрачена спортсменами на крутіння педалей, акумулюється і перетворюється на електроенергію. Майкл Корнин, начальник відділу маркетингу компанії «Зелена революція», пояснює:
«Ми обладнали генератором кожний тренажер. Тож коли люди займаються, їх енергія акумулюється та перетворюється на екологічно чисту електроенергію, яку використовують для потреб цього клубу».
Також на кожному тренажері з’явився спеціальний засіб, за допомогою якого користувачі регулюють рівень спротиву велосипеда. Апарат показує, як каже Майкл Корнін, скільки електрики спортсмен виробляє на тому чи іншому рівні:
«Ми додали цю панель управління. Якщо ви хочете відтворити умови підйому на гору, ви натискаєте стрілку, що показує в гору і сила спротиву посилюється. Таких рівнів 20. Якщо хочете уявити себе на прямій дорозі, зменшуєте рівень. Змінюючи рівень спротиву, люди бачать скільки енергії виробляють на даний момент».
Одна людина не може виробити за годину занять на тренажері суттєвої кількості енергії. Однак група людей здатна забезпечити електрикою, принаймні себе, каже Майкл Корнін.
«Кожна людина може потенційно виробити 100 ват електроенергії за годину заняття. Якщо в класі 25 осіб, вони можуть виробити 2,5 – 3 кіловати енергії. Цього достатньо, аби освітлювати цю кімнату протягом часу заняття або підтримувати роботу охолоджувача повітря в клубі.
Це не лише економить клубу гроші, а і служить додатковим стимулом для учасників занять, каже Джільєн Кулі.
«Мені це подобається, адже я приходжу займатися у будь-якому випадку. Поки я займаюся, я допомагаю клубу зменшити витрати на електроенергію».
Майкл Пранікоф вже двічі спробував переобладнані тренажери і задоволено визнає:
«Мені дуже подобається. Це круто, адже ти відчуваєш, що допомагаєш зберігати довкілля. Ти віддаєш електроенергію».
За півтора року, з часу коли компанія «Зелена революція» почала застосовувати цю технологію, 60 спортивних клубів у США та Канаді замовили собі таке обладнання. У компанії працюють над технологією, яка б дозволила перетворювати на електрику і енергію, вироблену на інших видах тренажерів.
В компанії «Зелена революція» стверджують, що за умови постійного користування протягом року, один спортклуб здатний виробити енергії, якої буде достатньо, аби забезпечити електрикою 72 приватні будинки протягом місяця. У США діє приблизно 36 тисяч спортклубів, що у далекій перспективі відкриває додатковий шлях до виробництва екологічно чистої електрики.
Всі новини дня
Як працює екіпаж бойового гвинтокрила ЗСУ. Відео
Протягом наступальних дій важливою є підтримка наземних сил із повітря. Серед цілей армійських льотчиків - захист піхоти та ураження цілей противника. Для своїх атак ЗСУ в тому числі застосовують й транспортні гелікоптери Мі-8.
Цього тижня Вашингтон відвідують лідери Данії та Британії: чому ці візити є важливими для України? Відео
Цього тижня Вашингтон відвідують лідери Данії та Британії. Серед іншого - для того, аби скоординувати із США зусилля із підтримки української армії.
- Голос Америки
Західні експерти активно обговорюють останні маневри на полі бою. Відео
Останні маневри на полі бою активно обговорюють західні експерти. Дехто звертає увагу на те, що впевненість ЗСУ контрастує із ознаками хаосу в Росії. Про це зокрема кажуть в американському Інституті вивчення війни.
- Голос Америки
В Держдепі вірять, що РФ програє, та сподіваються, що зупиниться, поки не втратила більше

Росія програє у своїй війні проти України та має припинити агресію, поки не втратила ще більше. Про це заявив під час брифінгу заступник речника Держдепартаменту США Ведант Пател.
"Я не збираюся вдаватися в конкретні оцінки щодо ситуації на полі бою або говорити від імені української влади. Проте, відверто кажучи, я вірю, що Росія програє у цій війні. Тому я сподіваюся, що Кремль переоцінить свою присутність, зупиниться, поки не втратив більше, та негайно покине українську територію", - відповів Пател на прохання оцінити ситуацію на полі бою.
Він додав, що США загалом не підтримують атаки всередині Росії, але нагадав, що саме Росія завдає жорстоких ударів по цивільному населенню України.
«Загалом ми не підтримуємо напади всередині Росії, але Росія продовжує свої авіаудари по Києву, багато з яких спустошили цивільні райони, і Росія продовжує свої жорстокі напади на народ України. І тому важливо те, що Росія може закінчити цю війну в будь-який час, вивівши свої сили з України, замість того, щоб продовжувати щоденні жорстокі атаки на українські міста з людьми, націлюючись на цивільну інфраструктуру, націлюючись на цивільні території».
Він також додав, що союзники продовжують забезпечувати українські війська технікою та тренуванням, щоб Україна змогла повернути свої суверенні території.
Чи може Україна вести вогонь у відповідь на території РФ - думки сенаторів США

На тлі посилення російських атак на Україну та довгоочікуваного контрнаступу кореспондентка Голосу Америки у Конгресі США Катерина Лісунова запитала американських сенаторів, чи вважають вони допустимою воєнну відповідь України по території РФ?
"Україна має право захищатися. І захищатися не лише на своїй суверенній території, але й скрізь, де є агресор, - такою є природа війни".Боб Менендес, сенатор-демократ, штат Нью-Джерсі
А також, чи вплине таке розширення географії війни на військову допомогу Україні, яку надають західні партнери?
Сенатор-демократ від штату Нью-Джерсі та голова сенатського Комітету із міжнародних відносин Боб Менендес заявив, що Україна має право захищатися не лише на своїй суверенній території, але й скрізь, де є агресор.
"В Україні йде війна. І це не війна, яку вони обирали. Це війна, яку їм нав’язав Володимир Путін. Отже, Україна має право захищатися. І захищатися не лише на своїй суверенній території, але й скрізь, де є агресор, такою є природа війни. Знову ж таки, якби Путін не розв'язав цю війну, він би не опинився в тих обставинах, в яких зараз перебуває", - каже сенатор Боб Менендес у коментарі для Голосу Америки.
Своєю чергою сенатор-республіканець від штату Айдаго Джим Ріш вважає, що вирішувати характер своїх воєнних операцій мають самі українці.
"Це питання, на яке українці мають відповісти самі. Це їхній конфлікт. Вони краще знають, що їм робити, яку дати відповідь. І я це розумію. Я точно не з тих, хто збирається сидіти та засуджувати, що вони роблять. А щодо самої Росії, коли вона чинить такі речі, то більшість людей мали б усвідомити, що на це буде реакція. І реакція, найімовірніше, буде аналогічною", - вважає співголова сенатського Комітету із міжнародних відносин.
Бен Кардін, сенатор-демократ від штату Мериленд, вважає, що існують певні обмеження, яких потрібно дотримуватись. Але при цьому варто не забувати, що будь-які дії Києва є лише захистом від російської агресії.
"Треба визнати, що Росія є винною в цій загарбницькій війні. Усі наслідки цієї війни, включно з діями обох сторін, ініційовані саме росіянами, і вони мають нести відповідальність. Україна захищається. Ми визнаємо, що існують певні обмеження, і їх потрібно дотримуватись. Україна проявила велику стриманість під час цієї загарбницької війни, яку почала Росія. Тим часом Росія не стримується взагалі", - коментує Кардін в інтерв'ю Голосу Америки.
Сенатор-республіканець від штату Небраска Джон Рікеттс вважає, що українці мають робити усе необхідне, щоб виграти цю війну. "Знову ж таки, це війна. Україні потрібно переконатися, що вона переживе цю війну. Тож їм доведеться робити усе, що вони повинні робити, аби виграти цю війну", - наголошує законодавець.
Також, за словами Рікеттса, США мають допомагати Україні стільки, скільки буде потрібно: "Перше і найголовніше – зробити так, щоб Україна виграла цю війну. Щодо конкретної тактики, то це ми залишимо на розсуд України, саме вони мають визначити, як найкраще вести цю війну. Але найважливіше - Україна має виграти, а Путін – програти. Якою тактикою та стратегією цього досягти? Я тут не експерт. Але Сполучені Штати повинні бути відданими допомозі Україні у довгостроковій перспективі, щоб переконатися, що українці виграють цю війну", - пояснив сенатор.
Дивіться також: Чи може Україна завдавати ударів по території Росії? Коментарі законодавців США.
Форум