Спеціальні потреби

Актуально

Спортивні клуби як продуценти електроенергії?

Альтернативні джерела енергії, як свідчить практика, можна знайти усюди. Вже давно було придумано велосипед-генератор енергії. Однак лише зараз, з поширенням спортивних клубів, ідея переробки енергії, витраченої спортсменами, на електрику почала набирати популярності. Технологія яка дозволяє переробити вже існуючі велотренажери на генератори енергії повільно, але поширюється у Сполучених Штатах.

В одному з багатьох вашингтонських спортклубів – чергове групове заняття на велотренажерах. Джільєн Кулі займається тут вже чотири роки. Однак цим разом, каже вона, відчуття і навантаження – інші:

«Тепер стало складніше. Я б не сказала, що важче, але складніше. Тепер я ставлю перед собою складніші завдання із переходом на різні рівні».

Велотренажери у залі обладнали технологією із гучною назвою «Зелена революція». З її допомогою енергія, витрачена спортсменами на крутіння педалей, акумулюється і перетворюється на електроенергію. Майкл Корнин, начальник відділу маркетингу компанії «Зелена революція», пояснює:

«Ми обладнали генератором кожний тренажер. Тож коли люди займаються, їх енергія акумулюється та перетворюється на екологічно чисту електроенергію, яку використовують для потреб цього клубу».

Також на кожному тренажері з’явився спеціальний засіб, за допомогою якого користувачі регулюють рівень спротиву велосипеда. Апарат показує, як каже Майкл Корнін, скільки електрики спортсмен виробляє на тому чи іншому рівні:

«Ми додали цю панель управління. Якщо ви хочете відтворити умови підйому на гору, ви натискаєте стрілку, що показує в гору і сила спротиву посилюється. Таких рівнів 20. Якщо хочете уявити себе на прямій дорозі, зменшуєте рівень. Змінюючи рівень спротиву, люди бачать скільки енергії виробляють на даний момент».

Одна людина не може виробити за годину занять на тренажері суттєвої кількості енергії. Однак група людей здатна забезпечити електрикою, принаймні себе, каже Майкл Корнін.

«Кожна людина може потенційно виробити 100 ват електроенергії за годину заняття. Якщо в класі 25 осіб, вони можуть виробити 2,5 – 3 кіловати енергії. Цього достатньо, аби освітлювати цю кімнату протягом часу заняття або підтримувати роботу охолоджувача повітря в клубі.

Це не лише економить клубу гроші, а і служить додатковим стимулом для учасників занять, каже Джільєн Кулі.

«Мені це подобається, адже я приходжу займатися у будь-якому випадку. Поки я займаюся, я допомагаю клубу зменшити витрати на електроенергію».

Майкл Пранікоф вже двічі спробував переобладнані тренажери і задоволено визнає:

«Мені дуже подобається. Це круто, адже ти відчуваєш, що допомагаєш зберігати довкілля. Ти віддаєш електроенергію».

За півтора року, з часу коли компанія «Зелена революція» почала застосовувати цю технологію, 60 спортивних клубів у США та Канаді замовили собі таке обладнання. У компанії працюють над технологією, яка б дозволила перетворювати на електрику і енергію, вироблену на інших видах тренажерів.

В компанії «Зелена революція» стверджують, що за умови постійного користування протягом року, один спортклуб здатний виробити енергії, якої буде достатньо, аби забезпечити електрикою 72 приватні будинки протягом місяця. У США діє приблизно 36 тисяч спортклубів, що у далекій перспективі відкриває додатковий шлях до виробництва екологічно чистої електрики.

Всі новини дня

Київський кінно-реабілітаційний центр запросив бійців з передової на сеанс іпотерапії. Відео

Психологічна реабілітація - один з базових елементів відновлення бійців на ротації. Нещодавно Київський кінно-реабілітаційний центр запросив бійців з передової на сеанс іпотерапії.

У Радбезі ООН провели спецзасідання, присвячене гуманітарній ситуації в Україні. Відео

У Раді Безпеки ООН провели спеціальне засідання, присвячене гуманітарній ситуації в Україні.

Потужний землетрус у Туреччині і Сирії. Вашингтон надсилає дві групи рятувальників. Відео

Вашингтон надсилає до Туреччини дві групи рятувальників для пошуку вцілілих і ліквідації наслідків. Про це повідомив представник Ради з нацбезпеки США Джон Кірбі.

ПВК "Вагнер" все складніше вербувати в'язнів на війну РФ в Україні - медіа

Кладовище найманців ПВК "Вагнер" у Краснодарському краї, Росія, 22 січня 2023. REUTERS/Stringer

У російських тюрмах усе менше добровольців воювати в Україні у складі ПВК "Вагнер" на тлі повідомлень про великі втрати серед в'язнів, тому видання Євгена Пригожина розпочали піар-кампанію за участі ув'язнених, які вижили на війні та вже повернулися додому. Про це пише незалежне російське видання "Медіазона".

Журналісти зазначають, що якщо раніше Пригожин агітував особисто, тепер "посилає підлеглих". "Цього разу добровольців набагато менше: якщо після першого візиту Пригожина на війну записувалися по кілька сотень ув'язнених, то тепер це швидше кількадесят. В'язні кажуть, що вже не дуже вірять у помилування, а новини та розмови із завербованими переконують їх, що ризик загибелі дуже високий".

Нині координатор стратегічної комунікації Ради з нацбезпеки США Джон Кірбі під час брифінгу заявив, що у тяжких боях за Бахмут найбільше зацікавлений особисто Пригожин - "через егоїстичну особисту вигоду з метою підвищити свій високий статус у кремлівській ієрархії".

Як зазначає Радіо Свобода, про другу хвилю набору до ПВК "Вагнер" раніше писали правозахисник і колишній політвʼязень Іван Асташин, видання "Верстка" та кілька телеграм-каналів.

Скільки загалом людей було завербовано на війну з російських колоній, достеменно не відомо. Федеральна служба виконання покарань повідомляла про скорочення торік кількості увʼязнених майже на 30 тисяч осіб. На початок лютого "Медіазона" змогла підтвердити загибель 823 завербованих увʼязнених, хоча реальні цифри можуть бути значно більшими.

Найманців угруповання підозрюють у скоєнні численних воєнних злочинів. З весни 2022 року у медіа почала зʼявлятися інформація, що ПВК вербує увʼязнених у російських колоніях для участі у війні з Україною в обмін на помилування. Як це оформляється юридично, досі невідомо. Кремль заявив, що ця інформація засекречена.

Місце в кремлівській ієрархії та соляні копальні - Білий дім про "егоїстичний" інтерес Пригожина у боях за Бахмут

Центр ПВК "Вагнер", що пов'язують із російським бізнесменом Євгенієм Пригожиним. Фото: AP Photo, File

У тяжких боях за Бахмут найбільше зацікавлений очільник російської приватної військової компанії "Вагнер" Євгеній Пригожин - "через егоїстичну особисту вигоду з метою підвищити свій високий статус у кремлівській ієрархії". Так ситуацію прокоментував координатор стратегічної комунікації Ради з нацбезпеки США Джон Кірбі.

Кірбі також наголосив на економічній вигоді, яку, за інформацією посадовця, планує отримати Пригожин - через місцеві соляні та гіпсові копальні.

"Через цей егоїстичний інтерес Пригожин не боїться кидати у бій в'язня за в'язнем", - сказав Кірбі під час брифінгу про залучення засуджених до лав "Групи Вагнера". Посадовець додав, що США зосереджуватимуться на тому, щоб продовжувати надавати Україні необхідну безпекову допомогу для її успіху на полі бою і зокрема довкола Бахмута.

Соляне родовище Артемівське у Бахмуті площею 179 квадратних кілометрів одним з найбільших у Європі. Місцеві соляні шахти належать державному підприємству "Артемсіль", лідеру на українському ринку й експортеру до 20 країн, допоки воно не припинило виробництво через кілька місяців після російського вторгнення. З моменту заснування наприкінці XIX століття підприємство видобуло понад 280 мільйонів тонн солі. Шахти досягають глибини 200-300 метрів і мають тунелі загальною довжиною 300 кілометрів.

За інформацією Reuters, соляні шахти можуть стати комерційно прибутковим активом, а також росіяни планують використовувати їх для зберігання боєприпасів і зброї поза зоною дії українських ракет.

Раніше президент Росії Володимир Путін підписав указ, що дозволяє мобілізацією росіян, які мають непогашену судимість за вбивства та інші тяжкі злочини, передбачені Кримінальним кодексом РФ.

Як повідомляв Голос Америки, Сполучені Штати оголосили санкції проти ПВК "Вагнер" та Пригожина. Міністерство фінансів США назвало "Групу Вагнера" міжнародною злочинною організацією.

Також Сполучені Штати звинувачували російських найманців в експлуатації природних ресурсів у Центральноафриканській Республіці, Малі, Судані, аби допомогти фінансувати війну Кремля в Україні.

У статті використано матеріали Reuters

Більше

XS
SM
MD
LG