Спеціальні потреби

У США пройшов конкурс на авто нового покоління


Три команди у США виграли грошовий приз – загальною вартістю у 10 мільйонів доларів – у змаганнях за те, хто збудує найбільш економічне авто нового покоління. Усі три переможці, кожен, сконструювали машину, яка витрачає менше 2,5 літрів бензину на 100 кілометрів. Ці ж авто і були представлені публіці на отриманні призів у Вашингтоні.

Нові моделі – це приклад того, як може виглядати майбутнє. Автомобіль, зібраний Роном Сервеном та його командою «Li-Ion-Motors», є одним зі 136 машин з усього світу, які взяли участь у змаганнях за нагороду в 10 мільйонів доларів. Завдання полягало в тому, щоб сконструювати машину, яка б була економічною, безпечною, екологічно чистою та доступною в ціні.

Після проходження випробувань, залишилося лише кілька учасників, які і представили свої моделі у Вашингтоні. Три найкращі розділили між собою грошову винагороду. Рон Сервен не може повірити в перемогу своєї команди.

«За один день був підведений підсумок двох років наполегливої роботи. Я не думав, що це можна зробити. Я думаю, повинно пройти більше часу аби насправді усвідомити чого ми тут добилися».

Рон Сервен говорить, що двомісне авто, розроблене його командою, повністю електричне і може проїхати на одному заряді 250 кілометрів. Перезарядити батарею коштує трохи більше долара. Сама ж машина коштує менше 40 тисяч.

Двомісний автомобіль, зроблений у Швейцарії командою «X-Tracer», також став переможцем. У ньому стоїть двигун від мотоцикла, який приводить в дію батарея. Машина буде готова до серійного виробництва вже протягом року. Щоправда коштує близько 100 тисяч доларів.

Третя частина нагороди дісталася команді «Edison-2», яка створила чотиримісне авто. На відміну від двох попередніх моделей, ця машина працює в основному на етанолі і коштує близько 20 тисяч. Бред Джейґер говорить, що немає різниці, на чому їздить авто, секрет полягає в його структурі і дизайні:

«Коли автомобіль стає настільки легким, він просто перетворюється в продовження твого тіла».

Переможці тепер шукають інвесторів. Їх мета: перетворити ці прототипи на автомобілі, які б незабаром з’явились на дорогах.

XS
SM
MD
LG