Спеціальні потреби

У Єгипті розпочався суд над Госні Мубараком


У Єгипті розпочався суд над Госні Мубараком

У Каїрі розпочався судовий процес над колишнім президентом Єгипту Госні Мубарком, який з’явився сьогодні перед судом через майже 6 місяців після того, як його було усунуто від влади внаслідок 18-денного народного повстання, учасники якого закликали до демократичних реформ.

Колишнього єгипетського лідера звинувачують у корупції, перевищенні посадових повноважень, незаконному відмиванні та привласненні грошей та причетності до вбивства антиурядових демонстрантів. У ході масових акцій протесту загинуло близько 900 людей.

На сьогоднішньому слуханні, Мубарак категорично заперечив всі висунуті проти нього обвинувачення і заявив про свою невинність. Відтак, суддя оголосив перерву і повідомив, що судовий процес поновиться 15 серпня.

Окрім Мубарака, перед судом постали два його сини - Алаа та Ґамаль, а також колишній міністр внутрішніх справ країни Хабіб аль-Адлі та шестеро командирів сил безпеки. Для лави підсудних встановлено спеціально побудовану клітку, куди Мубарака ввезли на шпитальному ліжку.

Якщо його буде визнано винним, Мубараку загрожує смертна кара.

XS
SM
MD
LG