Спеціальні потреби

В Єгипті не вщухають масові протести


Демонстрація на майдані Тагрір у Каїрі

Незважаючи на проголошену урядом комендантську годину, десятки тисяч єгиптян зібралися на площі Тагрір у Каїрі, вимагаючи покінчення з 30-річним правлінням президента Госні Мубарака.

Гелікоптери пролітали над майданом, де мітингувальники закликали до відбуття у Каїрі у вівторок «маршу протесту мільйонів», аби змусити Мубарака піти у відставку. Вони також закликали до загального страйку, хоча більшість підприємств у столиці вже й так закриті.

За повідомленням єгипетських ЗМІ, президент Мубарак призначив нових міністрів внутрішніх справ і фінансів у явній сроолбі задовольнити розлючених демонстрантів.

У понеділок по всій країні знову розгорнуто поліцейські сили, яким доручено дотримуватися регулярного робочого режиму і не зводити сутичок з учасниками протестів.

З часу спалаху демонстрацій у вівторок загинуло понад 100 людей.

Протести в Єгипті, які почалися на місцевому рівні, переросли в організований рух коли найбільше в країні опозиційне угруповання «Мусульманське братство», діяльність якого заборонена, заявило про свою підтримку найвідомішого єгипетського поборника демократичних реформ, колишнього генерального директора Міжнародного агентства з атомної енергії Мохамеда Ель-Барадея.

Ново-створена опозиційна коаліція, до складу якої входить Ісламістський рух, звернулася до Ель-Барадея з проханням сформувати уряд національної єдності і нав’язати контакт з військовим командуванням країни.

Виступаючи на майдані Тагрір Ель-Барадей заявив, «повернутися ми вже не можемо». Він закликав до створення «нового Єгипту», де кожний громадянин може «жити свобідно і з гідністю».

XS
SM
MD
LG